Zázvor a česnek mají dohromady ještě silnější účinky, seznamte se s nimi

Zázvor

Směs z česneku a zázvoru je mimořádně účinným přírodním léčivem. Recept obsahuje pouze přírodní suroviny a přitom s ním dosáhnete úžasných výsledků. Na přípravu budete potřebovat jen několik jednoduchých ingrediencí.

Navíc ji jednoduše zvládnete i sami doma, stačí se jen inspirovat vhodným postupem, který jsme pro vás přichystali.

Recept z česneku a zázvoru

  • 1 jablko
  • 100 g čerstvé papriky
  • 500 g cibule
  • 500 ml jablečného octa
  • 500 g česneku
  • 250 g zázvoru

Postup přípravy

Očistěte a dejte dohromady všechny přísady. Uchovejte směs na tmavém místě po dobu nejméně dvou až šesti týdnů. Čím déle ji tam necháte, tím silnější bude. Čas od času s nádobou zatřeste. Poté směs prolijte sítem, abyste se zbavili zbývajících pevných částí. Poté tekutinu nalijte do tmavé sklenice, abyste ji chránili před světlem. Uchovávejte na chladném a tmavém místě.

Foto: Pixabay

S konzumací začněte při prvních obtížích

Recept můžete využít jako léčbu zánětu a infekcí, pro posílení imunitního systému a také pro zlepšení jídelníčku. Rozmíchejte trochu směsi ve100 ml studené vody a vypijte. Pokud vám přijde směs příliš kyselá, přidejte med. Pamatujte, že byste jej měli pít vždy pomalu. Zároveň nezapomínejte pít hodně čisté vody během celého dne. Konzumovat ho můžete 5-6 dní.

Vedlejší účinky

Jedná se sice o přírodní lék, ale i ten může mít svá negativa. Každý lidský organismus je jiný, a proto byste ho měli dávkovat opatrně. Pokud se u vás objeví onemocnění trávicího traktu, záchvaty, zvýšená kyselost žlučníku nebo horečky, přestaňte ho okamžitě používat. Pro pacienty s problémovým žlučníkem tento lék vhodný není, protože mu nesvědčí. Dokud se nepřesvědčíte, že vám tato směs nevadí, dávkujte ji skutečně opatrně.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://izahradkar.cz/domacnost/recepty/pro-zdravi/zazvor-citron-cesnek-sirupu-chrani-zdravi-pomahaji-nemoci/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)