Zastínění zahradního posezení: Vyberte si ze třech druhů markýz

Markýzy CLIMAX

Už se těšíte na letní dny zalité sluníčkem strávené v zahradním posezení u nějakého dobrého nápoje s přáteli? Určitě! Jediné, co by mohlo celou idylku zhatit, je bezesporu deštivé počasí, případně nedostatek stínu spojený se spalujícím sluncem. Nechcete-li se takovýchto věcí zbytečně obávat, vsaďte na kvalitní markýzy, které všechno vyřeší bez jakýchkoli problémů. Že nevíte, jaký druh je ideální volit? Nevadí. My vám to prozradíme.

Kazetová markýza

Kloubové markýzy v mnoha podobách

Jestliže chcete volit spíše ekonomičtější provedení, vyplatí se kloubové markýzy. Vyznačují se kloubovým mechanismem vysouvání, který je tichý, rychlý a pohodlný z pohledu obsluhy. Řešit výjezd a naopak stažení markýzy je možné jak prostřednictvím klasického mechanického řešení, tak i motoricky. Určena je tato markýza jak pro zahradní posezení, tak i do některých veřejných prostor, předzahrad a kdekoli dle potřeby.

Elegantní kazetové markýzy

Rádi byste, ale nikdo o markýzách nevěděl v případě, že nejsou aktuálně rozložené? Pak se vyplatí řešení v kazetové podobě. Právě do kazet se celý mechanismus zasouvá. Když si navíc necháte nainstalovat motorický pohon celého systému, budete mít o stín postaráno. Vysoce kvalitním látkovým markýzám se bez potíží podaří uchránit vás i před mírným deštěm. Jen je zapotřebí zvolit tu správnou voděodolnou látku.

Zastínění zimní zahrady

Netradiční boční látková clona

Zajímavou volbou je také boční látková clona. Před deštěm vás sice neuchrání, nicméně stín dokáže vrhat velmi solidní. Navíc zajistí tolik potřebné soukromí. Zejména při absenci neprůhledného, případně živého plotu se jedná o skvělé řešení. Stejně jako i u předchozích variací můžete vybírat spousty krásných barevných odstínů. Podívejte se do nabídky společnosti CIMAX a přesvědčte se sami. K dispozici je zde spousta zajímavých variací.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.