Zásady pro správné používání klimatizace

Klimatizace ECG MK 94

Léta v ČR jsou čím dál teplejší, bez klimatizace lze v kancelářích i mnohých domácnostech přežít jen těžko. Naštěstí už dávno nejde o žádná předražená zařízení. Klimatizaci si můžete dopřát i vy. Lidé také postupně začínají chápat, že spousta informací, které se o klimatizacích tradují, jsou jen mylné domněnky.

Klimatizace jsou zdravotně nezávadné. Jsou-li provozovány rozumně, pravidelně udržovány a instalovány na správném místě, rozhodně vás nijak neohrozí. Ba naopak napomohou zdraví, protože mnohé jsou vybaveny také funkcí čištění vzduchu. Ne všichni však ví, jak klimatizaci správně používat.

Teplotní rozdíl by neměl být obrovský

Základem je nastavení správné teploty. Ideální v domácnosti je teplota kolem 20 stupňů Celsia, pro spaní určitě pod dvacet. V letních měsících se však této teploty nesnažte dosáhnout. Jsou-li venku třicítky, teplotní rozdíl by byl příliš vysoký. Aby organismus neutrpěl teplotní šok z velkého rozdílu, teplota uvnitř a venku by se měla lišit zhruba o 5 až 7 stupňů.

Klimatizace

Foto: 81klima.cz

Udržujte dostatečnou vlhkost vzduchu

Klimatizace mají tendenci vysušovat vzduch, kromě toho v klimatizované místnosti nemáte takovou žízeň. Na pitný režim však nezapomínejte, dostatečně pijte. Vlhkost vzduchu v místnosti by se měla pohybovat mezi 40 a 50 procenty. Navýšit ji můžete fontánkou či dobře zalitými květinami.

Klimatizace musí být dobře umístěná

Klimatizace by nikdy neměla foukat studený vzduch přímo na vás. Profesionálové na to myslí a umístění klimatizace navrhnou tak, aby vás neohrožovala. Pokud si pořídíte klimatizaci mobilní, musíte na to myslet sami pokaždé, když ji přemisťujete.

A co vy? Jste připraveni na další horké léto? Společnost 81klima do konce července instaluje klimatizace Syen za akční cenu. Klimatizaci u nich pořídíte za výprodejovou cenu, neplatí se žádná záloha předem a nejbližší termíny instalace jsou již za 3-4 týdny. Ačkoliv je nyní sezóna, ještě stále můžete stihnout zpříjemnit si letošní léto.

Náhledové foto: Radek Štěpán

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.