Zápach od psů v interiéru: zbavit se jej není úplně jednoduché

Pes

Psí mazlíčky si pořizujeme, abychom z nich měli radost a dávali jim svou lásku. Výchova psa není jednoduchá, každý majitel by si měl zvolit tak tvrdohlavého psa, na jakého stačí. Před koupí si zjistěte, jaké má plemeno nároky. Jeho vlastnosti by měly odpovídat vašemu životnímu stylu – pokud jste aktivní, pořiďte si psa, který miluje procházky a pobyt venku. Pokud jste gaučový povaleč, zvolte si psa, který tolik pohybu nepotřebuje. Ne vždy je pes ale pouze zdrojem dobré nálady.

Zápach a skvrny

Nevyhne se tomu žádný majitel – skvrny a zápach jsou zkrátka součástí života se psem. Můžete se jich ale účinně zbavit, pokud víte, jak na to. Někdy se pes vymočí, kde nemá. Dalším zdrojem zápachu mohou být výkaly či dokonce zvratky. Těchto prohřešků se mohou dopustit i cvičení psi. Abyste se těchto nepříjemností zbavili, budete potřebovat najít efektivní prostředek, který nejenom vyčistí, ale také neutralizuje zápach.

Kartáč

Foto: Freeimages

Výcvik a léčení psů

Nehoda se může stát malým štěňatům, které se teprve učí, ale také psům již vycvičeným. V důsledku stáří může pes ztratit schopnost ovládat svůj močový měchýř. Taktéž z důvodu nemoci mohou mít psi „nehodu“. V tomto případě je třeba co nejrychleji navštívit veterináře, než se z malého problému stane neléčitelný problém.

Základní pravidla čištění

Pravidlem je skvrny a místa, která jsou zdrojem zápachu, vyčistit co nejdříve po jejich vzniku. Pokud se pes vyčůrá na koberec, je třeba místo co nejdříve vysušit – starým ručníkem nebo papírovými utěrkami rychle vysajete tekutinu, která se ještě nestihla vsáknout. Existují i speciální ultrafialová světla (baterky), která vám mohou pomoci najít zdroj skvrny, když nevíte, odkud zápach pochází. Ve tmě rozzařte tuto baterku a procházejte si místečko po místečku. Takto můžete odhalit skvrny, které jsou pro běžné oko neviditelné.

Úklid skvrn

Jestliže je součástí nečistoty, kterou vytvořil váš pes, také několik pevnějších části, je třeba je vysbírat. Koberce a čalouněné povrchy je možné vyčistit prostředkem vyvinutým na ně. Bohužel tyto obvykle nezvládnou neutralizovat zápach. K tomu je možné použít speciální prostředky na čištění skvrn, které natropí vaši domácí mazlíčky. Tyto produkty mohou obsahovat enzymy, které skutečně zápach porazí a vy budete mít krásný voňavý domov. Jen počítejte s tím, že je na koberci budete muset nechat chvíli působit, aby fungovaly tak, jak mají.

Zdroje info:

https://dogtime.com/how-to/home-cleaning/8122-cleaning-pet-stains-and-odors-dc2

https://www.dailypaws.com/living-with-pets/pet-friendly-home/how-to-clean-pet-urine-from-carpet

Foto: Freeimages

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!