Zahradní terasová topidla umožní posezení i v chladných dnech

Topidlo

Zima již dorazila a dlouhodobější posezení ve vaší zimní zahradě nebo terase se stalo minulostí. Tedy alespoň v případě, že nemáte doma kvalitní topidlo schopné dodat dostatečné množství tepla, které umožní pohodové chvíle v exteriéru či v zimní zahradě. Využít je možné spousty nejrůznějších přímotopů. Většina z nich ale nenabízí dostatečný výkon anebo nedokážou vytopit okolní prostor rychle. Naším tipem jsou plynová topidla, na která se budeme soustředit v následujících řádcích.

Topidlo2

Volně stojící plynová topidla

Pořídit si můžete terasové ohřívače v různých podobách. Výbornou volbou jsou zejména volně stojící plynová topidla, která můžete umístit do prostoru u stolu a nechat pracovat. Za několik málo minut budete mít všude v okolí teplo a budete se tak cítit maximálně příjemně. Ovládání takovýchto prostorových plynových topidel je velmi jednoduché. Stačí pouze zažehnout a následně si budete pouze jednoduše regulovat teplotu. Vybírat můžete různě vysoká zařízení dle vaší potřeby.

Propan, zemní plyn či elektřina

Vybírat si můžete i z různých typů paliva. Jestliže chcete být ryze nezávislí, vyplatí se klasická plynová topidla na propan. Stačí vám pouze plynová bomba, kterou připojíte jednoduše k topidlu a máte vystaráno na dlouhou dobu. Pokud máte doma přípojku na plyn, není problém napojit topidlo také na centrální rozvod zemního plynu. Topení vás vyjde na minimální cenu. Nemáte-li v objektu nebo okolí plynovou přípojku a nechcete propan, můžete vsadit i na elektřinu. Cenově vyjde provoz takovéhoto topidla také levně.

Topidlo3

Vystačit mohou i stolní ohřívače

Jestliže nepotřebujete vytopit až tak velké prostory, vystačí vám pohodlně stolní topidlo. To si přenesete jednoduše na místo určení a zapnete. Nevíte-li, jaký model vybrat, podívejte se na následující tipy pro zahradní topidla.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.