Zahradní nůžky Fiskars

Zahradní nůžky Fiskars

Univerzální zahradní nůžky se řadí mezi zahradní nářadí, které je velmi důležité. Obejít se bez nich bude velmi složité. Chcete-li vsadit na jistotu, vyplatí se nůžky Fiskars. Tato značka se vyznačuje maximálním důrazem na pevnost a kvalitu. Samozřejmě si připlatíte, nicméně často se i vyšší počáteční investice vyplatí. Pokud budete potřebovat zastřihnout křoví, menší stromky anebo cokoli jiného, není problém se na ně spolehnout. Pokud si pořídíte nůžky i s násadou, nebude nutné se ohýbat.

Vysoká kvalita na prvním místě

U nářadí Fiskars je typická hlavně vysoká kvalita provedení. Typická je hlavně speciální ocel CrMoV, která je navíc ještě potažena kluznou vrstvou PTFE. Díky tomu si nůžky bez větších problémů poradí klidně i s některými silnějšími haluzemi a stonky. Spodní čepel tvoří kalená nerezová švédská ocel, která je vybroušena ve tvaru háku. Dokáže tak při stříhání větev dokonale podržet dle potřeby. Stříhací hlavu můžete klidně otáčet až v celkovém rozmezí 230°.

Solidní dosah střihu

Celá sada nůžek obsahuje dva díly, zarážku a tažnou objímku s protiskluzovým povrchem. Samozřejmostí je právě i zarážka, která skvěle zastaví objímku v momentu, kdy dojde k jejímu uvolnění. Dosah střihu je vynikající a můžete tak stříhat klidně až do celkové výšky 3,5 m. K nůžkám lze připojit i prodlužovací nástavec. Výborný je hlavně česáček na ovoce, kterým bez větších komplikací sklidíte úrodu v místech, kam ze země nedosáhnete.

Parametry nůžek Fiskars

Určitě není od věci uvést i celkové parametry nůžek Fiskars. Jejich délka činí 1 500 mm. Hmotnost činí 870 gramů. Stříhat budete moci větve o maximálním průměru 32 mm. Pokud se vám podaří přestřihnout díky vaší síle i větší, tím lépe. S pevností a konzistencí nůžek si určitě starosti dělat nemusíte, vydrží v podstatě všechno.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.