Zahradní květiny jako plnohodnotné svatební květiny

Svatba je jistě nezapomenutelným okamžikem života. Samozřejmě s její přípravou je spojena spousta starostí. Každá nevěsta pečlivě vybírá nejen svatební šaty, ale i svatební kytici. S touto kyticí by měla ladit i ostatní květinová výzdoba, čímž myslíme korsáž pro ženicha, kytice pro maminky a družičky. Svatební kytice se váže vždy z čerstvých řezaných květin. Výběr záleží jen na vás.

Svatební kytice

Svatební kytice by měla být z kvalitních a co nejčerstvějších květin. Kytici si vyberte tak, aby vám ladila se stylem svatebních šatů. Je jakýmsi doplňkem svatebních šatů a tato kombinace by měla tvořit promyšlený celek. V první řadě si vyberte šaty, následně k nim pak typ svatební kytice. Vybírat můžete z kulatých kytic nebo více či méně převislých kytic. Zvolit můžete také kulatou na dlouhé stopce, která nese název „zepter“, anebo lze vybrat různé extravagantní svatební kytice. Pravidlem je, že čím zdobenější máte svatební šaty, tím jednodušší byste si měli vybrat svatební kytici.

Typy svatebních květin

Kulaté svatební kytice jsou nejčastěji vytvořeny z růží, kterých je nespočet druhů a barev. Růže si můžete nechat kombinovat například s kalami, liliemi, fréziemi a mnoha dalšími květy. Tento typ kytice si samozřejmě můžete nechat navázat také z lilií, orchideí, slunečnic, kopretin, konvalinek, tulipánů a mnoha dalších květin. Záleží jen na vás a vašem vkusu. Převislé svatební kytice mohou být jak z jednoho druhu květin, tak kombinované. Protože je kytice složitější na zhotovení, je také dražší. U svatební kytice typu „zepter“ se ponechává dlouhý stonek. Oblíbenými květinami pro tento typ kytice jsou kaly. Kytice nemusí být uvázána jen z klasických bílých kal, ale také ze žlutých, vínových, růžových oranžových, fialových či lososových. Velmi oblíbené jsou také slunečnice. Zvolit můžete i růže. Extravagantní kyticí se myslí různé košíčky, závěsy na předloktí, koule či kabelky.

Prodej svatebních květin

Prodej svatebních květin zajišťují svatební salóny, které je objednávají z květinářství. Nemáte-li možnost objednat si kytici v salónu, jistě vám rádi poradí v každém květinářství, kde tyto kytice vážou. Určitě budou mít k dispozici katalog svatebních kytic, kam budete moci nahlédnout. Důležité však je, abyste již věděli, jaký styl a barvu šatů budete mít, protože svatební kytice dotváří celkový dojem.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.