Zahradní dekorace musí souznít s okolím. Jak na vhodné uspořádání

zahradní dekorace

Rádi byste oživili zahradu? Přemýšlíte o nějaké dekoraci? Někdy i maličkosti dokáží mnoho. Poradíme vám a dáme i tipy, jak zkrášlit exteriér, aby působil esteticky, nikoli kýčovitě. Však na detailech záleží.

Kouzlo obyčejného květináče

Pokud máte záhony s narcisy nebo tulipány, tak pak po jejich odkvětu je zde prázdné místo. A to lze využít a umístit tam na zbytek nejen léta keramický květináč nebo jinou zajímavou výzdobu. Vypadat dobře bude i zelňák. Nejlepší je nádoba, která je vidět a zaujme tvarem. Nedávejte tam nic křiklavého, což by mohlo odvádět pozornost a působilo více jako kýč.

Jednoduchá zapichovací dekorace

Ideální, neboť snadno zapíchnete tam, kam chcete či zrovna potřebujete. Můžete kdykoli změnit a umístit jinam. Zapichovací dekorace jsou k dispozici z keramiky, sádry, kovu i dřeva. Jsou zajímavé, variabilní. I díky zapichování můžete regulovat jejich výšku podle potřeby i například dle toho, co zrovna kvete v okolí.

Pro milovníky sošek

Pokud dáváte přednost soškám, rádi byste si nějakou pořídili na svou zahradu, tak mějte na paměti, že zásadní je vybrat pro ni vhodné místo. Základ je tak místo i s vhodným pozadím, tím může být například tis, kapradiny, plot porostlý zimostrázem apod. Ano, i dnes je vidět klasiku v podobě trpaslíků, a to na nejedné zahrádce.

dekorace

Foto: Pixabay

Vlastní výroba aneb inspirace není nikdy dost

Zkrášlit a oživit zahradu můžete, aniž by se jednalo o zásah do vaší peněženky. Pokud máte rádi provensálský nebo retro styl, tak zajisté najdete potřebné komponenty na půdě. Stačí přestříkat staré kolo, do přední i zadní části umístit květináč a osadit květinou. Pokud máte starou vanu, můžete ji použít také a zajímavě osadit a stylizovat v exteriéru. Dobře také vypadá malý trakař s osazeným květináčem či truhlíkem. Fantazii se meze nekladou. Tato dekorace potěší o to více, neboť máte záruku originality díky vlastnímu přičinění.

Zdroj: living.cz, magazinzahrada.cz

Náhledové foto: Pixabay