Záhony v nádobách – trend poslední doby. Díky tomu můžete v podstatě cokoliv vypěstovat kdekoliv. I v bytě

Okrasná zahrada

Záhony v nádobách: Koncem léta a začátkem podzimu záhony stále září množstvím barev. Samozřejmě jen tehdy, pokud máte vysazené správné rostliny, které mají hlavní období kvetení právě v tomto čase. Patří mezi ně například jiřiny, floxy, řebříčky a spoustu dalších. Mnohé původně záhonové rostliny můžete pěstovat i v nádobách.

Díky šlechtitelům existuje totiž mnoho nízkých nebo takzvaných miniodrůd. Při nákupu si proto všímejte štítků, na kterých musí být uvedena výška rostlin. Pokud si koupíte hotové rostliny v kontejnerech, můžete je vysadit do nádob na terase či balkoně a užívat si v jejich společnosti příjemné letní dny. Jako inspiraci přinášíme několik návrhů výsadeb.

Zářivá sestava

I jedinou nádobou si dokážete rozzářit balkón, pokud do ní vysadíte rostliny se svítivými barvami květů. Mezi ně určitě patří šalvěj zářivá s bohatými červenými soukvětími, které se otevírají od června do září. Hlavičky cínií mají také nádherné pastelové odstíny, petúnií existují stovky odrůd, stačí si vybrat oblíbenou barvu.

Zahrada

Foto: Pixabay

V cukrátkových odstínech

Jemné krásenky mají až 8 cm velké úbory se žlutým terčem. Jemné květy jsou buď růžové nebo bílé a jejich krásu podtrhují jemné zpeřené listy. Podobné odstíny květů mají i nízké jiřiny a výsadba je doplněna šalvějí ‚Sallyfun Blue‘. Její purpurové stonky dorůstají výšky 40 cm a jsou obsypané fialově květy.

Oblíbené květy podzimu

Astry čínské se často využívají ve smíšených záhonech spolu s aksamitníky, nehtíky či hledíky, ale klidně si takovou sestavu můžete vytvořit i na terase. Nezapomeňte ani na dochan ‚Hameln‘, který vás okouzlí hnědým zbarvením listů i květů. Kvete od srpna do září a dorůstá do maximální výšky 50 cm.

Zdroj: https://primanapady.cz/clanek-294153-okrasne-dreviny-na-balkon-a-terasu-do-nadob, https://www.magazinzahrada.cz/10-drevin-ktere-se-hodi-do-nadob/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)