Zábavné vychytávky na grilování

K dobrému grilování potřebujete jen gril, maso a trochu zručnosti. Nezapomenutelné grilování si ale žádá ještě něco navíc. Něco, na co budou vaši přátelé vzpomínat ještě za třeskutých lednových nocí. Horkým favoritem jsou v tomto ohledu například steaky s podpisem. Překvapit můžete i servírováním dresingů v komiksovém stylu nebo vážně ostrými a nápaditými omáčkami. A jaké novinky ještě letos na vaši grilovací párty útočí?

Balkónové překvapení

Usadila se na vaší chatě nevrlá tchýně? Nebo dávají v televizi opravdu důležitý zápas, který vy ani vaši kamarádi nechcete zmeškat? Grilování se ale kvůli tomu vzdávat nemusíte. Pořiďte si unikátní balkónový gril. Stačí mu jen malý kousek zábradlí, na které ho bezpečně zavěsíte. Jeho ovládání i údržba jsou velmi snadné. Jen pozor na sousedy. Čas od času se taková párty snese, ale určitě ne každý víkend.

Steak

Komiksová zábava

Zbraň střílející na přání kečup nebo hořčici chtěl mít v dětství určitě každý. Pistole na omáčky splní proto sny nejednoho dospělého kluka. Stačí jen přesně zamířit a nadávkovat zvolenou omáčku přesně tam, kam potřebujete. Můžete také uspořádat hoodovské klání o nejlepšího střelce. Zábava na dlouhé letní večery zaručena.

Grilování s podpisem

Každý steak od vás si ponese jedinečnou značku, díky které vaše maso strávníci snadno poznají i na velké party. Stačí si pořídit BBQ cejchovač, který podobně jako kdysi americkým rančerům pomůže označit vaše maso nezaměnitelnou značkou. Stačí sestavit písmena do požadovaného tvaru, nahřát a vypálit.

Grilování s vůní dálek

Trocha inspirace není při grilování nikdy na škodu. Může mít třeba podobu tradiční anglické hořčice, která se skvěle hodí k hovězím a vepřovým steakům. Zeleninové saláty či grilovaný sýr může zase skvěle ozvláštnit pomerančovo-rozmarýnový dresing s chutí středomoří a další kulinářské tipy. Pátrejte po zajímavých receptech nebo se pro inspiraci vypravte do obchodu. A ty speciality, které vám zachutnají, si pak můžete zkusit připravit i sami doma.

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)