WPC terasy nabízí skvělý vzhled a nulovou údržbu

WPC terasy

Termín WPC terasy je u nás sice stále nový, ale spousta lidí už jej zná. Není se čemu divit, jelikož dřevoplastové povrchy si získávají stále větší oblibu veřejnosti, a to zejména díky krásnému vzhledu a nulové údržbě. Určitě tak není od věci si tento materiál představit mnohem podrobněji. I v exteriéru vaší zahrady totiž mohou být WPC desky základní součástí terasy anebo míst okolo zahradního bazénu. Záleží samozřejmě jen na vás, kam je budete chtít umístit.

Co je WPC?

V první řadě je třeba definovat termín WPC. Jedná se o zkratku, která koresponduje se anglickým slovem Woodplastic. Jde o materiál, který je složen z 60 % ze dřeva a zbylých 40 % tvoří ryze umělý polymer. Díky tomuto složení jsou terasy vzhledově maximálně neotřelé a nevyžadují žádnou speciální péči, jako je tomu u dřeva. Vadit snad může někomu pouze fakt, že již nebude šlapat po ryze přírodním povrchu.

Bezpečnost a bezúdržbovost

Každý z nás si určitě vzpomene na nepříjemné situace, kdy se na dřevěných zahradních terasách stávala nejrůznější zranění způsobená tím, že se dřevo prostě a jednoduše třepilo. Tato vlastnost je u dřeva naprosto běžná a při absenci potřebné údržby navíc jeho povrch zšedne takovým způsobem, že je i značně nevzhledný. Dřevoplastové desky se vůbec netřepí a také disponují protiskluzovou ochrannou vrstvou, jež zamezí případnému podklouznutí.

Vlhkost nevadí…

WPC terasy se vyznačují i tím, že dokážou bez větších problémů snést vlhkost, a to i přetrvávajícího dlouhodobějšího charakteru. Pokud tedy potřebujete zpevněnou plochu k bazénu, klidně můžete služeb dřevoplastových prken využít. Vynikající je i skutečnost, že WPC desky dokážou ustát i silné sluneční záření v kombinaci s vodou a nemění svůj tvar ani barevnost. Vypadají tak stále jako nové.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.