WPC terasy

WPC terasy nabízí skvělý vzhled a nulovou údržbu

Termín WPC terasy je u nás sice stále nový, ale spousta lidí už jej zná. Není se čemu divit, jelikož dřevoplastové povrchy si získávají stále větší oblibu veřejnosti, a to zejména díky krásnému vzhledu a nulové údržbě. Určitě tak není od věci si tento materiál představit mnohem podrobněji. I v exteriéru vaší zahrady totiž mohou být WPC desky základní součástí terasy anebo míst okolo zahradního bazénu. Záleží samozřejmě jen na vás, kam je budete chtít umístit.

Co je WPC?

V první řadě je třeba definovat termín WPC. Jedná se o zkratku, která koresponduje se anglickým slovem Woodplastic. Jde o materiál, který je složen z 60 % ze dřeva a zbylých 40 % tvoří ryze umělý polymer. Díky tomuto složení jsou terasy vzhledově maximálně neotřelé a nevyžadují žádnou speciální péči, jako je tomu u dřeva. Vadit snad může někomu pouze fakt, že již nebude šlapat po ryze přírodním povrchu.

Bezpečnost a bezúdržbovost

Každý z nás si určitě vzpomene na nepříjemné situace, kdy se na dřevěných zahradních terasách stávala nejrůznější zranění způsobená tím, že se dřevo prostě a jednoduše třepilo. Tato vlastnost je u dřeva naprosto běžná a při absenci potřebné údržby navíc jeho povrch zšedne takovým způsobem, že je i značně nevzhledný. Dřevoplastové desky se vůbec netřepí a také disponují protiskluzovou ochrannou vrstvou, jež zamezí případnému podklouznutí.

Vlhkost nevadí…

WPC terasy se vyznačují i tím, že dokážou bez větších problémů snést vlhkost, a to i přetrvávajícího dlouhodobějšího charakteru. Pokud tedy potřebujete zpevněnou plochu k bazénu, klidně můžete služeb dřevoplastových prken využít. Vynikající je i skutečnost, že WPC desky dokážou ustát i silné sluneční záření v kombinaci s vodou a nemění svůj tvar ani barevnost. Vypadají tak stále jako nové.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

1 komentář

  1. Michael Knížák Odpovědět

    Zdravím, hodně se wpc věnuje stránka mojeterasa.cz, kde jsou terasy pěkně vysvětleny.
    Kdo to například ale prodává?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *