Vytvořte si na své zahradě odpočinkovou zónu. Poradíme vám, jak na to

Relax zóna

Grilování s přáteli, večerní posezení u sklenky vína nebo víkendový relax v houpací síti. Zahrada může mít mnoho podob, odpočinková zóna by na ní ale rozhodně vždy měla mít své místo. Jak si na zahradě relaxační koutek vytvořit? Neměl by v něm chybět pohodlný zahradní nábytek a příjemné osvětlení.

Fantazii se meze nekladou

Zasvětit část zahrady odpočinku se skutečně vyplatí. Získáte tak nejen místo vhodné k načerpání nové energie, ale i k setkávání s rodinou a přáteli. Dokonce i na malé ploše dokážete vytvořit místo, které má tu správnou atmosféru, stačí pouze popustit uzdu fantazii a být kreativní. Velmi důležité je umístění odpočinkové zóny, ačkoliv i zde hraje roli především váš vlastní vkus. Ideální ale je, pokud svou oázu klidu umístíte stranou rušné ulice a případně ji ještě oddělíte pomocí květináčů nebo živého plotu.

Idylické zahradní posezení

Dominantou odpočinkové zóny je samozřejmě zahradní nábytek. Pro chvíle společně strávené s rodinou a přáteli budete potřebovat především prostorný stůl a židle, které většinou seženete výhodněji v setu. Dle vlastního uvážení můžete svou oázu klidu vybavit grilem nebo otevřeným krbem, který bude i příjemným zdrojem tepla během chladných večerů. Hodit se vám bude také uzavíratelná truhla na uschování drobností, jako jsou například deky nebo podsedáky, které tak budou v případě nepříznivého počasí chráněné. A co by to bylo za relaxační koutek, kdyby v něm chybělo například pohodlné křeslo nebo houpací síť?

Heureka

Zdroj grafiky: Heureka.cz

Myslete prakticky

Při pořizování zahradního nábytku se zaměřte nejen na to, aby byl estetický, ale také praktický a vyrobený z odolného a trvanlivého materiálu. Dřevěný nábytek sice na první pohled vypadá krásně, počítat ale musíte s náročnější údržbou. Z tohoto pohledu je vhodnou volbou nábytek z ratanu, umělého ratanu nebo kovu, který ale nezapomeňte doplnit pohodlnými poduškami.

Ani déšť vás nezastaví

Aby vám společné chvíle s rodinou či přáteli nepřekazil déšť, je vhodné zahradní posezení zastřešit. Nejjednodušším řešením je zastřešení pomocí plachty, kterou můžete ukotvit buď do zdi domu, nebo ji napnout mezi čtyři pevné body na zahradě. Zahradní sezení ale můžete zkombinovat také s pergolou, kterou lze zastřešit pomocí plexiskla.

Vytvořte tu pravou atmosféru

Během teplých letních večerů u grilu se vám posezení s přáteli jistě protáhne do pozdních večerních hodin. A právě tehdy oceníte příjemné osvětlení, které navodí tu správnou atmosféru. Při pořizování venkovního osvětlení se nemusíte držet zpátky – naopak zapojte svou kreativitu. Poslouží vám obyčejné svíčky umístěné do zavařovaček nebo světelné řetězy, zavěšené na okolních stromech. Nebojte se zkombinovat různé typy venkovních světel, a docílit tak ideálního osvětlení.

Vytvořte si na své zahradě relaxační zónu, ve které po náročném dni načerpáte novou energii. Při jejím zařizování se inspirujte na Heurece, kde naleznete nepřeberné množství zahradního nábytku a dalších praktických doplňků.

Heureka

Zdroj grafiky: Heureka.cz

Relaxační zóna: Zdroj náhledového obrázků Pixabay.com

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.