Vypěstujte si vlastní zázvor a mějte ho vždy po ruce

Všichni víme, jaké zdravotní účinky má zázvor. Saháme po něm vždy, když „na nás něco leze“. Zázvor si dokáže poradit s prvními příznaky chřipky i nachlazení a ulehčuje také léčbu těchto chorob. To poslední, co ale chceme, je jít do supermarketu, když se o nás pokouší nepříjemná choroba. Pokud se pustíte do pěstování vlastního zázvoru, budete mít tuto zázračnou bylinku po ruce vždycky, když bude potřeba. Zázvor je nejen léčivá bylinka, navíc vypadá dobře jako pokojová rostlina.

Pěstování zázvoru

Vyberte si pokud možno takový kousek závoru, který je co nejvíce rozvětven. Tento zázvor pak stačí rozebrat na několik menších částí. Poté už si stačí sehnat dostatečně velký květináč nebo jinou pevnou nádobu a zeminu, kterou květináč naplníte. To je všechno, co potřebujete k tomu, abyste si vypěstovali svůj vlastní zázvor z květináče. Vlastně – ještě jednu věc budete potřebovat a tou je trpělivost. Než zázvor vyklíčí, může to chvíli trvat.

Zázvor výsadba

Zázvor: Zdroj obrázku Commons.wikimedia.org

Jak zasadit zázvor

Zázvor vložte jen na povrch květináče a lehce ho přihrňte zeminou. Ne však úplně – to je totiž hlavní trik. Zázvor musí zůstat trochu čouhat, aby správně vyklíčil. Poté už květináč umístěte někam, kde je teplo, ale ne světlo. Zázvor totiž světlo příliš nepotřebuje, teplo je ale důležitou podmínkou. Poté ho hojně zalévejte, dejte ale pozor na to, aby neležel ve vodě.

Zázvor

Zázvor: Zdroj obrázku Commons.wikimedia.org

Kdy začít pěstovat zázvor?

Zázvor je možné začít pěstovat v podstatě kdykoli, protože jej pěstujeme jako pokojovou rostlinu. Výhodou je totiž to, že zázvor ke svému růstu nepotřebuje sluneční záření, jako je tomu u jiných rostlin. Pokud se budete o zázvor dobře starat, může vám vyrůst do výšky od 60 do 120 cm. Nechte jej růst tři až pět měsíců, poté můžete začít sklízet kořen. Ten použijte v kuchyni nebo z něj část můžete použít k novému pěstování rostliny.

Zázvor: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!