Vybíráme zahradní hadice

Kvalitní zahradní hadice je v každém případě předpokladem pohodlného a příjemného pěstování různých rostlin. V současné době je nabídka hadic maximálně pestrá a vybrat se dají skutečně zajímavé kusy. Rozhodně není špatné se přímo podívat jak na internet, tak i do některých kamenných prodejen. Když už se ale budete pro zahradní hadici rozhodovat, pak byste měli v každém případě mít rozmyšleno několik věcí předem, abyste nekoupili nekvalitní výrobek.

Už obal mnohé prozradí…

Při koupi zahradní hadice je možné klidně začít jen obalem. Už ten umí prozradit o kvalitě hadice mnohé. Na prvním místě musí být v každém případě uvedený výrobce. Pokud se za hadici její výrobce či distributor stydí, pak se spolehněte na to, že se jedná o lidově řečeno šmejd. Už u zahradní hadice smotané v obalu uvidíme, zdali se neláme a neničí se tím. Ty nejlevnější hadice na vodu tuto tendenci v každém případě mají a voda se prostě po chvíli většinou zastavuje a neteče dál.

Nutná kontrola tloušťky a příslušné váhy hadice

Jestliže kupujete hadici pro domácnost, je vhodné si ji nechat klidně i zvážit. Jsou to vaše peníze, které investujete možná do nepotřebného klusu gumy. Půlpalcová hadice by měla vážit na metru délky zhruba nějakých 115 gramů. Pokud je váha nižší, jsou ošizeny stěny hadice. Vnitřní průměr by měl u této hadice být 12,5 milimetrů a vnější přibližně 16- 19. Ideální je zmiňovaná horní hranice. Tenká zahradní hadice je nejen nekvalitní, ale nevydrží ani požadovaný tlak! Ten činí m maximu 1,5 až 3 MPa.

Neřeště barvu, ale cenu

Mnozí zahradníci si chodí vybírat hadice podle barvy, která by mohla oživit jejich zahradu. Barva nemá na kvalitu žádný vliv! Ideální je volit takovou hadici, která splňuje požadované parametry a navíc se prodává za rozumnou cenu. Hadice za cenu nějakých 6 korun za metr ani neprohlížejte! S jistotou lůze tvrdit, že se jedná o podvod a takováto hadice vám dobrou službu neudělá!

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.