Vlaštovičník má jednu velmi zajímavou vlastnost

Dost možná už přemýšlíte nad tím, jak budete v příštím roce likvidovat na své zahrádce plevel. Některé bylinky byste však měli ze svého snažení vynechat.

Například vlaštovičník větší (Chelidonium majus) má spoustu užitečných vlastností, které určitě využijete i v domácí lékárně.

Pomůže vašim očím

K léčbě očních chorob je třeba vařit šťávu z vlaštovičníku s medem v poměru 1: 1 a to na mírném ohni. Pokračujte, dokud neustane uvolňování pěny a samotný produkt nevypadá jako med.

Skvělý pomocník na kožních choroby

V Rusku se děti koupou v odvaru z vlaštovičníku, aby měly zdravou a krásnou pokožku. S pomocí vlaštovičníků se léčí také svrab, bradavice a pihy.

Foto: Pixabay

Vlaštovičník má rovněž podle některých zdrojů protinádorový účinek a řeší negativní stavy po infarktu a mrtvici. (Používá se 1 lžíce sušené bylinky na sklenici vroucí vody, louhovaná 15 minut). Dávkujte 2 lžíce 3krát denně před jídlem.

Protirakovinné působení vlaštovičníku

A jak vypadá lidový recept proti rakovině? Infuze vlaštovičníku smíchaného s kopřivou a měsíčkem prý zabraňuje růstu metastáz. Vezměte bylinky ve stejných hmotnostních dílech, rozemelte je a promíchejte. Pijte 0,5 šálku ráno na prázdný žaludek a druhou polovinu před večeří.

V létě použijete i čerstvý

Čerstvá šťáva z vlaštovičníku doslova „spaluje“ bradavice, kandidózu, polypy, kuří oka, a vnitřně se používá při onemocněních jater a žlučníku. Lze ji také nakapat na nemocný zub a vyhnout se tak bolestem.

V případě žaludečních onemocnění pijte šťávu následujícím způsobem: první den, 1 čajovou lžičku třikrát denně před jídlem a druhý a následující dny užijte 1 polévkovou lžíci třikrát denně před jídlem.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Vla%C5%A1tovi%C4%8Dn%C3%ADk_v%C4%9Bt%C5%A1%C3%AD, https://zena.aktualne.cz/vlastovicnik-vetsi/r~i:wiki:4665/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)