Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie

Přemýšlíte nad tím, jaké bude léto? Jestli bude příliš horko a vy začnete doma padat po několika dnech únavou z horka? Chcete to změnit, ale nevíte jak? Pomoci by vám mohly venkovní žaluzie, určené pro optimální zastínění objektu a také regulaci teploty jeho vnitřního prostředí.

U tohoto efektivního způsobu použití bude zabráněno až z 80 % prosvitu slunečních paprsků. Nevznikne tak nepříjemný stav, který je zapříčiněn přehříváním interiéru. Mnohé studie dokazují, že teplota pod 20°C a nad 30°C sníží tepelnou pohodu a tím i schopnost produktivně pracovat až o 30 % a více.

Lamely mají díky své funkci naklápění možnost tlumit světelné paprsky dopadající do místnosti, a tím regulovat i teplotu. Nejen, že plní svou ochrannou funkci, ale dalším aspektem, který může přesvědčit kupující, je jejich architektonický design, dodají tak stavbám jako jsou školy, nemocnice, kanceláře a rodinné domy nezbytný prvek elegance. Volbou vzhledu se novým majitelům meze nekladou, je dána vhodným barevným spektrem a samotné lamely venkovních žaluzií se dají natočit v takovém úhlu, aby nedovolily nahlédnout případným zvědavým pozorovatelům, a přitom zajišťují propustnost světla uvnitř interiéru.

Namontování venkovních žaluzií může být přímo na okno, dalším způsobem je v podobě předem vytvořeného místa pod fasádou a také upevnění rovnou na fasádu.

Venkovní žaluzie

Nejčastějšími způsoby ovládaní venkovních žaluzií jsou pomocí dálkového ovládaní a ruční manipulací. Pokud bude fungovat několik rolet naráz, použijte na tento způsob centrální ovládání. Při použití jednoho pohonu, lze využít i více žaluzií. Existuje ovšem mantinel, který určuje maximální použití 3 žaluzií na jeden pohon. Motor se ukládá uprostřed soustavy. Nejlepším pravidlem je mít maximum pěti ložisek na každé straně od motoru.

• Výhody venkovních žaluzií

• Odhlučnění okolního prostředí.

• Regulování pronikání slunečního svitu.

• Využití elektrického ovládání, ručního ovládání.

• Záruka dlouhodobé životnosti.

• Velký výběr barevného provedení.

Záruky jsou většinou uskutečňovány na 24 měsíců. Ceny jsou různé, vhodné je se podívat do přidaných ceníků na webech jednotlivých společností. Jaké jsou nejčastější důvody pro koupi venkovních žaluzií? Jsou to také například tepelné zisky v interiéru. Kontrola nad různou sluneční aktivitou během dne. Další výhodou je určité odhlučnění od venkovního hluku. Materiály používané na lamely jsou většinou z hliníku a v barevném spektru, jaké si určíte vy sami. V šířce od 50 mm, 80 mm a 90 mm.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.