Venkovní vánoční osvětlení: Kýče a plýtvání energií v hlavních rolích

Světelní sobi

Doby, kde se člověk procházel okolo domu či ulicí, všude byl klid a pohoda, jsou dávno pryč. V současné době se prakticky předháníme v tom, kdo bude mít více osvětlený dům. Proč? Abychom udělali dětem radost? Vždyť přece světýlka nejsou tím, co by je extra fascinovalo. Mají jich všude jinde kopu. Podívají se, pokrčí rameny a to je tak vše. Pokud stále patříte mezi příznivce tradiční pohody, pak raději následující řádky ani nečtěte. Podíváme se totiž na největší světelné kýče, které zdobí zahrady i domky.

LED řetězy kolem celého domu

Chcete mít z domu přistávací dráhu pro letadla? Pak vsaďte na LED světelné řetězy, kterými si osvětlíte podhledy, střechu, okna, dveře a další části vašeho domu. Počítejte s tím, že zaujmete na první pohled. Vkus jde ale stranou, a to i v případě, když všechno vylepšíte barevným provedením řetězů a neustálým blikáním. Zkrátka blázinec.

LED řetězy

Sobi se svým spřežením

Móda ala USA. Něco strašného. Osvětlená sobí spřežení do zemí s Ježíškem tak trochu nepatří. Člověk ani nemusí být žádný velký křesťan, aby pochopil, že Santa bydlí za velkou louží. Vzhledově se jedná o prakticky největší kýč, kterého můžete dosáhnout. Kam se hrabou sádroví trpaslíci?

Světelní sobi

Světelné koule, rampouchy a další nesmysly

Světelných motivů by se dala najít spousta. Tradičně se vytahují světelné rampouchy a sněhuláci. Copak už tady u nás sníh nenapadne? Proč ochuzovat děti těmito umělými světelnými střepy o realitu? Vždyť sníh napadne a zamrzne. Zimy jsou sice slabší, kdo si ale počká, ten se jistě dočká.

Vánoční osvětlení

Ušetřete energii

Všechno něco stojí. I vánoční světýlka. Stejně tak vynaložíte prostředky na provoz světelného cirkusu. Ano, argumenty, že jde o LEDky, jsou správné, nicméně i tak jde nějaké minimum energie vniveč. Proč? Kvůli umělé atmosféře komerčních Vánoc?

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.