Venkovní topidla aneb Tepelná pohoda na zahradě i na podzim

Grilování, venkovní posezení s přáteli nebo jen příjemné povídání s vašimi blízkými na terase u skleničky vína. To vše jsou aktivity, které jsou spíše spojeny s letním obdobím. S příchodem podzimu ale rozhodně nemusejí skončit.

Sedět na zahradě a užívat si skvělé chvíle s přáteli, aniž byste u toho nastydli, můžete třeba i v listopadu. Stačí vám k tomu jediné – zahradní topidlo.

infra_topidlo

Pokud si tedy chcete prodloužit pomyslnou „letní sezónu“ co nejdéle to jde, pořiďte si venkovní topidlo fungující na principu sálavého tepla. To je na občasné používání ve vnitřních i vnějších prostorách ideální.

Jeho výhod je nespočet. Kromě dodání okamžitého tepla, poskytuje vysokou účinnost bez energetických ztrát. Jedná se o efektivní způsob topení, který je navíc zdraví prospěšný. Tepelné vlny pronikající dovnitř těla stimulují látkovou výměnu a startují ozdravné procesy. Také zvyšují průtok krve, uvolňují svalové napětí, zmirňují bolest a pomáhají při chronických onemocnění. Efektivní jsou proto, že zahřívají pouze osoby, tedy neohřívají vzduch, čímž dosahují maximálního efektu.

Výhodou je dále jejich ekologická šetrnost. Neprodukují žádné spaliny a kondenzáty. Také jsou tiché, nevíří prach a nevadí jim vlhkost ani déšť.

Dva hlavní typy venkovních topidel

Venku se můžete ohřát za pomoci elektřiny, plynu nebo infračerveného tepla.

Při výběru zahradního topidla se doporučujeme zaměřit především na karbonové zářiče a infrazářiče, které mají již zmíněný pozitivní dopad na lidské zdraví.

Tip: Moderní infrazářiče mají dálkové ovladače, několik stupňů ohřevu a především bezpečnostní pojistku. Podívejte se na nabídku infrazářičů.

Venkovní infrazářič zahřívá okamžitě a hodí se do venkovních i vnitřních prostor. Teploty infrazářičů se pohybují mezi 500 a 2200 °C. Při vyšších teplotách hovoříme o tzv. quarzových infrazářičích.

V případě karbonových zářičů najdeme uvnitř přístroje karbonové červené vlákno, které je pokryté niklem, čímž je zaručena vysoká tepelná účinnost přístroje. Tepelné pásy dokáží vyvinout teplotu až 170 °C a celkově karbonové infrazářiče dovedou přeměnit 98 % energie na teplo.Jedná se tedy o velmi efektivní způsob vytápění. Stejně jako infrazářiče, můžete také ty karbonové zářiče používat jak ve venkovním prostředí, tak i v tom vnitřním.

Tip: Některé typy karbonových zářičů mají i funkci zvlhčovače (příjemné pro alergiky). Do některých zase můžete přidat své oblíbené aroma a provonit tak místnost. Projděte si nabídku karbonových zářičů.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.