Venkovní rolety a jejich údržba

Venkovní rolety

Lámete si hlavu nad tím, jak snížit náklady na vytápění domu? Většina tepla utíká okny a právě díky předokenním roletám můžete náklady na vytápění snížit až o jednu třetinu. Díky venkovním roletám získáte i další výhody, například získáte skvělou protihlukovou bariéru, nebude vás rušit sluneční záření ani noční osvětlení ulic. Skvělou vlastností venkovních rolet je i jejich bezpečnostní stránka, díky které ochráníte svůj dům před vloupáním. Aby však splňovaly vaše požadavky, nesmíte si koupit nekvalitní rolety. Jak vybrat venkovní rolety vám poradí každý dobrý prodejce!

Venkovní rolety

Prakticky i esteticky

Venkovní rolety přináší skvělé vlastnosti, které oceníte ihned po jejich zabudování. Nejsou však jenom praktické, rolety propůjčí vašemu domu neotřelý vzhled a stanou se neodmyslitelným doplňkem vašeho domu. Aby předokenní rolety vypadaly stále jako nové a fungovaly tak, jak mají, je dobré při jejich čistění a údržbě dodržovat určité postupy.

Jak na čištění venkovních rolet?

Ideální je čistit předokenní rolety dvakrát do roka. Nejdříve rolety opláchněte vodou a pomocí houby nebo měkkého hadru omyjte rolety jarovou nebo mýdlovou vodou. Poté opět rolety pořádně opláchněte, použít můžete hadici nebo parní čistič. Louver.cz nabízí velice kvalitní rolety, které jsou vyrobeny z odolných materiálů. Pokud však na jejich údržbu použijete nevhodné přípravky, může dojít k nenávratnému poničení. Nikdy nepoužívejte rozpouštědla, čistící pasty a písky, organická ředidla nebo alkalické čisticí prostředky.

Venkovní rolety

Zima v plném proudu

Vypadá to, že po dlouhé době k nám dorazila ta pravá zima, kdy se teplota pohybuje pod bodem mrazu. Jestliže dojde k přimrznutí rolety k parapetu, nikdy se ji nesnažte odtrhnout násilím. Pokud vám roleta opravdu k parapetu přimrzne, musíte počkat, než led odtaje a teprve potom můžete roletu znovu používat.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.