Věnec na svátek Všech svatých si vyrobte sami

Smuteční věnec

Mnozí z nás bohužel ani neví, kdy jsou Dušičky. Svátek zesnulých se kvapem blíží, a tak je třeba vymyslet krásnou výzdobu, pomocí níž si připomeneme osoby, jež jsme milovali, ale už na světě nejsou. Dekorace na Dušičky se různí, jakousi stálicí ovšem zůstává Věnec na svátek Všech svatých. Že nevíte, jak jej vyrobit a nakupovat se vám drahý a ne příliš vzhledný z květinářství nechce? Pak jste na správné adrese, jelikož vám nabídneme návod, jež bude vyikajícím vodítkem k vlastní výrobě krásného věnce.

Co budeme potřebovat

Základem všeho bude přiměřeně velký polystyrenový věnec. Možné je sehnat i molitanový anebo jiný. Do polystyrenu se ale všechny další součásti mnohem lépe integrují. Z dalších věcí a nástrojů jmenujme tavicí pistoli, nůžky, větvičky, jemný vazací drát a slaměnky. Optimální jsou červené a žluté. Volit můžete i statici tatarku v bílé barvě či barevnou limonku. Dále se prosazují nejrůznější mechy a rostliny, které mají spíše divoký přírodní charakter.

Připravujeme základ

V první řadě je třeba připravit smrkové větve, které se zakrátí dle potřeby za pomocí štípacích nůžek. Díky kombinačkám a vazacímu drátu upevníme jednotlivé větvičky na konstrukci, která již bude připravena. Místo smrkových větví můžete použít klidně i cypřiš, stříbrný smrk, chvojí z tújek anebo cokoli jiného. Základ musí být prostě a jednoduše dostatečně prosycený zelení. Ta udává i základní tón celého věnce.

A zdobíme…

Všechny ozdoby n věnec připevníme na tavicí hmotu, kterou jsme si postupně roztavili díky připravené tavicí pistoli. Hmotu stačí v menším množství nanést na stonky květin a ty pak pohodně přilepit do jehličnatého podkladu. Ideální bude, když začnete staticí a pak přidáte limonky. Lepidlo zpravidla zasychává 2 minuty, takže tuto dobu je třeba podržet danou věc, aby nespadla.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.