Zatravňovací dlažba

Vegetační a drenážní dlažba nabízí spousty předností

Kouzlo zahrady spočívá v podstatě vždycky ve velkém množství zeleně, která je kombinována s betonovými, kamennými a dřevěnými prvky. Rostliny v čele s trávníkem by měly tomuto prostoru dominovat. Okolo domu je ale prakticky vždy nutné vytvořit zpevněné plochy, kam lze najet automobilem. To samé platí i o chodnících, díky nimž můžeme suchou a čistou nohou dorazit kamkoli. Příliš nemusíte přemíru betonu? Pak je právě pro vás jako stvořená vegetační a drenážní dlažba.

Zatravňovací dlažba

Vegetační dlažba nabízí symbiózu s trávníkem

Moderní vegetační neboli zatravňovací dlažba se vyznačuje především tím, že nad jakýmkoli syntetickým povrchem převažuje ten přirozený. Nejčastěji se jedná o trávník. Některé dekorativní kousky betonové dlažby mohou sloužit jako ohraničení okrasného koutku. Z drtivé většiny jde ovšem o na různou délku střiženou trávu. Nejoblíbenější formou dlažby je bezesporu betonová varianta vyznačují se maximální bytelností a výdrží. Vzhledově také stoprocentně nezklame.

Drenážní dlažba zajistí efektivní odvod vlhkosti

Mnohé pozemky se vyznačují nadměrnou vlhkostí, již je nezbytné co nejefektivněji odvést z povrchu pryč. Slouží k tomu skvěle dlažba označovaná jako drenážní. Typická je především velkými mezerami mezi jednotlivými dlaždicemi. Ty jsou vyplňovány nejčastěji směsí drobných kamínků, štěrkem nebo nějakou drtí. Komplet vypadá skvostně a voda je odváděna mimo povrch pochozí plochy.

Drenážní dlažba

Nechte vaší fantazii volné pole působnosti

Máte strach, že by venkovní dlažba mohla být ve zmiňovaných provedeních fádní? Nemusíte! Stačí se pouze podívat na nabídku společnosti Presbeton. Sami zjistíte, že si lze vybírat z různých tvarů dlaždic a také zajímavých barevných variací. Rozhodně si přitom nebudete muset zoufat, že vám mizí před očima váš milovaný trávník. Naopak jej zatravňovací nebo jiné dlaždice dokonale doplní a vytvoří stylový a funkční komplet.

2 komentáře
  1. tisk@tisk-sukupovi.cz'
  2. bubosek@seznam.cz'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *