V jaké pozici spí váš pes? Poznejte svého psa díky ní lépe

Pes

To, v jaké pozici spí váš pes, vám může leccos napovědět. Díky tomu můžete například zjistit, zda mu není příliš horko, zda není nemocný nebo se třeba necítí uvolněně. Podívejte se na svého spícího mazlíčka a odhalte, jak se zrovna cítí.

Pes na boku

Stejně jako lidé i spousta psů spí ráda na boku. Někdy si v této pozici můžete všimnout záškubů končetin. Jakkoli neklidně to může vypadat, znamená to pravý opak. Pes se cítí velmi dobře, je uvolněný a jeho končetiny se tak mohou pohybovat – například v závislosti na jeho snu. Není mu horko ani zima.

Pozice lva

Pes leží na břiše, hlavu má položenou mezi předními tlapami, zadní tlapy mohou být pod tělem nebo stočeny do strany. Pes sice spí, ale je napjatý. Je připravený vyskočit.

Na supermana

Pes leží na břiše, přední tlapy má natažené dopředu a zadní dozadu. Tato pozice patří hravým psům, kteří teď sice spí, jsou ale připraveni pro okamžitou akci v případě potřeby.

Pes na lva

Foto: Pixabay

Spaní v klubíčku

I když by se mohlo zdát, že tato pozice je pro psy typická, nevěstí příliš dobrého. Pes spí v klubíčku, když se necítí bezpečně. Díky tomu, že je stočený v klubíčku, jsou chráněny jeho životně důležité orgány. Takovou pozici může zaujmout pes v novém prostředí. Klubíčko ale umožňuje psovi udržet si také teplo. Takže pokud je mu chladno, stočí se do klubíčka.

Kontaktní spaní

Pokud se k vám pes při spaní tulí, znamená to, že má rád vaši přítomnost. Takový pes má rád společnost a je to týmový hráč. Někdy se pes může přitulit také v případě, že je mu zima a nemůže se sám zahřát.

Spaní na zádech

Pokud je pes ochoten ukázat vám své břicho, je to dobré znamení. Cítí se s vámi dobře a důvěřuje vám. Jestliže takto usne, cítí se bezpečně. Pes ale takto může spát jenom za podmínek, že je mu dostatečně teplo – někdy se dokonce touto pozicí chladí. Tuto pozici zaujímají spíše mladší psi, protože je poměrně náročná na klouby.

Vyvýšená hlava a krk

Pokud začne pes při spaní vyhledávat nějakou podporu hlavy a krku (například okraj svého pelechu), může to znamenat, že je nemocný. Jedná se o problémy s dýcháním, které signalizují kardiovaskulární či jiná onemocnění. Projevovat se mohou mimo jiné zrychleným dechem, hlučným dýcháním či problémy s pohybem.

Zdroje info:

https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/pozice-psa-ve-spanku-prozradi-jak-se-citi-a-zda-neni-nemocny#part=1

https://www.nectarsleep.com/posts/dog-sleeping-positions/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!