kopřiva

Uvařte si čaje, které vám pomohou zhubnout

Každý, kdo se někdy snažil zhubnout, ví, že to rozhodně není lehké. Samozřejmě, bez úpravy jídelníčku se neobejdete, a pokud navíc přidáte nějaký ten pohyb, bude úspěch nadosah. Zní to jednoduše, ale provedení už tak snadné není. Zkuste své snahy podpořit ještě o něco více – a to popíjením čajů z bylinek, které vaši snahu zjednoduší. Každá bylinka totiž obsahuje určité látky, které jsou našemu tělu prospěšné v mnoha různých směrech. Avšak proces regulace nerovnováhy nějakou dobu trvá, takže buďte trpěliví.

Čaj z kopřivy

Kopřivový čaj je chutnou záležitostí, která je velice snadná na přípravu. Můžete použít sušenou i čerstvou kopřivu. Ta napomáhá trávení, pozitivně ovlivňuje činnost střev a navíc má i močopudné účinky. Navíc obsahuje také látky, které podporují zrychlení metabolismu, který následně spálí větší množství energie, a tím napomáhá k hubnutí.

Bříza bělokorá

Bříza je nádherný strom, kterou díky její kůře poznají i malé děti. Listy kůry můžete využít pro přípravu čaje, který je plný saponinů. To jsou látky, které působí močopudně a antisepticky a přitom nezatěžují ledviny. Hubnutí je zde zapříčiněno urychlením látkové přeměny a mírného projímavého efektu.

Fenykl obecný

Čerstvá nať i plod fenyklu jsou skvělé pro hubnutí, protože podporují metabolismus. Tato bylinka navíc obsahuje terpeny, bílkoviny, sacharidy, pektin a další látky, které čistí naši krev.

Kontryhel

Tato bylina podporuje trávení a má uklidňující účinek. Navíc pomáhá odvodňovat organismus, což je důležitá součást detoxikace. Vypijte proto nejméně dva šálky tohoto čaje denně, ne však déle než čtrnáct dní. Pak si dejte minimálně třítýdenní pauzu před další konzumací kontryhelového čaje.

Ženšen

Ženšen je v podstatě všelék. Co se týče hubnutí, tak podporuje metabolismus a je to silný antioxidant.

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *