Úprava trávníku bez starostí: Zahradní sekačky John Deere

Zahradní sekačky John Deere

Jaro se pomalu blíží a je zapotřebí připravit si správnou zahradní techniku. Jejím základem je bezesporu kvalitní sekačka na trávu. Vybrat si lze ze spousty modelů. Klást důraz byste měli především na značku, která je většinou zárukou vysoké kvality. Naším tipem jsou zahradní stroje osvědčené značky John Deere. Právě na vybrané modely od tohoto výrobce se zaměříme v následujících řádcích.

Benzínová sekačka John Deere R43RVE

Model R43RVE je vybaven motorem o výkonu 2.4kW při 2800 otáčkách za minutu. Doporučuje se pro plochy do 1000 m2. Záběr stroje činí 43 cm. Stejně jako i některé další stroje značky John Deere disponuje exkluzivním systémem pro sběr trávy TurboStar, který zajistí dokonalý sběr i v náročných podmínkách. Integrovaná turbína vytvoří vzdušný proud, jenž dostane trávu přímo do koše. Žací jednotka je vyrobena z hliníku, takže jí nehrozí koroze. Pohodlně si budete moci nastavit rukojeť dle vaší výšky. Startování zvládne i slabší člověk. Stačí pouze pootočit klíčkem a systém Readystart spustí sekačku v každém počasí.

Sekačka na trávu John Deere R43RVE

Sekačka na trávu John Deere R43RVE

Mulčovací sekačka JS63V

Potřebujete-li i mulčovat, vyplatí se sekačka JS63V. Nabízí hlubokou žací jednotku schopnou zajistit dokonalé mulčování. Samozřejmostí je i motor disponující výkonem 3.2kW při 2800 otáčkách za minutu. Rychlost stroje se pohybuje od 2,5 do 5,2 km/h. Nastavíte si ji pohodlně sami dle svých možností. Zapomenout nelze ani na bezpečnostní opatření. Pro start motoru musí být pokaždé stlačena páka a nůž se zastaví do 3 vteřin od jejího uvolnění.

Mulčovací sekačka John Deere JS63VMulčovací sekačka John Deere JS63V

Robotická sekačka to zvládne za vás

Jestliže si chcete dopřát odpočinek, zatímco sekačka bude pracovat, máte možnost! Robotický typ Tango E5 John Deere je zkonstruován přesně tak, aby udržoval trávník automaticky ve skvěle střiženém stavu. Nastavíte si jen výšku sečení, režim a drátem si ohraničíte plochu, kde má pracovat. Vysoký výkon zajistí baterie typu Li-Ion s automatickým dobíjením.

Robotická sekačka Tango E5 John DeereRobotická sekačka Tango E5 John Deere

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.