Umělecké kovářství Mittner: Designové kované ploty a výrobky na míru

Kované ploty

Každá zahrada si zaslouží stylové oplocení. Pokud jej nemáte, určitě byste měli začít situaci řešit co možná nejdříve. Většina majitelů rodinných domů se soustředí především na plot nacházející se před domem a okolo zahrady postaví klasický drátěný s poplastovaným povrchem. Když se podíváte na mnohá oplocení, často zjistíte, že jsou fádní a vzhledově korespondují s ostatními. Zejména klasické betonové bloky tento dojem stoprocentně navozují. I proto se vyplatí vsadit na kované ploty a brány. Mají totiž punc originality, dokážou zaujmout a vydrží takřka navěky.

Kované ploty

Neotřelý vzhled kovaných plotů

Necháte-li si vyrobit kovaný plot na míru přímo uměleckým kovářem, můžete se vsadit, že stejný či podobný nebude mít nikdo jiný. Z každého domu se i díky kovanému plotu stane originál. Volit je možné spousty nejrůznějších vzorů podle vašich představ. Moc hezky vypadají jak ty geometrické, tak nejrůznější oblé motivy navozující spíše jakýsi retro styl. Vůbec nostalgické řešení plotu se ke starším vilám a domům prostě a jednoduše patří. To ale nic nemění na situaci, že existuje spousta moderních motivů, které padnou i k novostavbám 21. století.

Kované ploty

Bezúdržbovost, vzdušné provedení a maximální výdrž

Obrovskou výhodou kovaných plotů je bezesporu jejich bytelnost a pevnost. Zloději mohou zapomenout na své choutky a vy se budete cítit bezpečněji. I přes tuto skutečnost jsou ovšem vzdušné, takže bez problémů uvidíte na ulici anebo kamkoli jinam. Máte strach z toho, že by bylo nutné kov neustále ošetřovat? Není na místě. Buď si necháte povrch upravit žárovým zinkem, anebo kvalitní barvou, která vydrží i desítky let. Ral vzorníky jsou maximálně pestré a můžete mít u domu plotovou výplň v mnoha zajímavých odstínech. Nejčastěji se ale přesto volí tradiční konzervativně laděná černá.

Kované ploty

Specialista na kované výrobky

Jestliže se vám kované ploty anebo jiné výrobky z tohoto materiálu líbí, určitě je třeba obrátit se na profesionály. Naším tipem je známé umělecké kovářství Mittner, které na tuzemském trhu působí úspěšně již od roku 1990. Za tuto dobu si dokázalo vytvořit velmi silnou pozici a může se chlubit tradicí a především spoustou pozitivních referencí. Společnost se neorientuje pouze na kované ploty, ale realizuje také kovaná zábradlí, mříže a jiné důležité kovové prvky, jež mohou být součástí exteriéru i interiéru. Velmi oblíbeným sortimentem od společnosti Mittner jsou třeba stylové kované rošty na grily. Elegantně vypadá i kovaný nábytek, případně zdobné panty. Neotřelý vzhled mají také kovové lustry. Ať už vás zaujalo cokoli z kovaného sortimentu, vyplatí se prohlédnout si danou věc osobně. Učinit tak můžete osobně na prodejně společnosti v Brně. Spousty obrázků z již realizovaných zakázek najdete i přímo na webu www.kovarstvi-mittner.cz.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.