Udržovaný a intenzivně zelený – takový může být i váš trávník!

Trávník

Péče o trávník je velmi důležitá, abyste dosáhli požadovaného vzhledu. Chcete-li si práci usnadnit, můžete investovat to trávníkového koberce, který je sice dražší, ale méně náročný na údržbu a také odolnější vůči chorobám. Pravidelná péče o trávník neznamená pouze pravidelnou zálivku, ale také sečení trávníku.

První sečení

Ať už jste si vyseli trávník tradiční, nebo jste investovali do trávníkového koberce, první sečení provádíme teprve tehdy, až trávník dosáhne výšky 10 cm. Zkracujeme na 4 cm, protože při nižší výšce bychom trávníku mohli ublížit. Po prvním posečení je vhodné aplikovat minerální travní hnojivo s dlouhodobým účinkem. Hnojení provádíme za nepříliš silného slunce, ideální je zatažená obloha. Dva dny po hnojení trávník nesekáme.

Trávník

Foto: Pixabay

Péče o trávník na jaře

Na jaře roste trávník nejrychleji, zejména v měsíci květnu. Proto je třeba jej sekat nejčastěji, a to klidně až třikrát týdně. Avšak kromě sekání je třeba trávník také zalévat a hnojit. Pravidelně odstraňujte plevel, trávník provzdušňujte a hrabejte.

Péče o trávník v létě

V létě už trávník neporoste tak rychle, stačí jej sekat na výšku pěti až šesti centimetrů. V případě suchého a horkého léta nás ale čeká další práce navíc – a to ohledně zavlažování trávníku. Práci si můžete usnadnit, když necháte výšku trávníku i nad šest centimetrů, protože trávník dobře regeneruje a nevysychá tak rychle.

Zařízení na sekání trávy

Nejčastěji používaným zařízením na sekání trávy jsou elektrické a benzínové sekačkybenzínové sekačky na trávu. Elektrické jsou lehčí, nevypouštějí výfukové plyny a jsou méně hlučné. Benzínové jsou zase výkonnější, vhodné do obtížného terénu a jsou odolnější. Nejnovější modely sekaček nabízejí kromě sekání trávy mnoho dalších pomocných funkcí, jako je mulčování.

Zdroj info: https://fajnyogrod.pl/porady/malo-uciazliwa-pielegnacja-trawnika-sprawdzone-sposoby/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!