Tyto předměty mohou vážně poškodit vaši pračku, nikdy je tam proto nedávejte

Neměli bychom si myslet, že pračka vydrží věčně. Měli bychom se k ní proto chovat tak, aby vydržela co nejdéle a nedávat do ní zbytečné věci, které by ji mohly poškodit.

Kromě oblečení, ručníků a ubrusů mnoho lidí pere v pračce také tenisky, potahy autosedaček, plyšáky – a někdy se do pračky dokonce zatoulá plastová lopatka na písek a další dětské. Nic z toho nevadí, ale nikdy nedávejte následující předměty do bubnu pračky cíleně, jinak byste se už brzy mohli dívat po nové.

Koberec není dobrý nápad

Možná máte pocit, že když se do bubnu pračky vejde koberec, můžete ho takto vyčistit. Bohužel to opravdu nejde. Koberce a jiné větší textilie, jako jsou třeba potahy na pohovku, absorbují během praní tolik vody, že se díky nim může pračka příliš prudce otáčet. V tomto případě hrozí poškození motoru, ložisek a hřídele. Koberec se tedy do pračky vejde, ale může ji vážně poškodit.

Foto: Pixabay

Podprsenka s kosticemi

Většina lidí dává podprsenky do pračky, ale už jim nedojde, že se během praní může kostice uvolnit a závažně poškodit pračku. Pokud se tenký kousek kovu dostane mimo buben, může to vážně způsobit velké problémy a oprava stojí několik desítek tisíc korun. Pokud si nechcete podprsenky prát ručně, vždy je před praním vložte do sáčku z bavlny.

Batoh by také do pračky přijít neměl

Praní batohů se vyplatí dělat ručně – víte proč? Během školního výletu může dítě nebo kdokoli jiný zašpinit batoh tak, že se musí dát do pračky. Pokud je v batohu kovová vzpěra, může během praní proniknout mimo batoh a způsobit promáčknutí bubnu pračky. Zipy a přezky mohou během praní poškodit vnitřek bubnu, ale mohou také propadnout. A pokud se tyto kovové části dostanou ven z bubnu jako tomu bylo například u podprsenky, mohou také zničit pračku.

Pro čištění batohů je nejlepší volbou mýdlová houba a měkký kartáč. Nezapomeňte, že po praní a sušení musí být znovu vytvořena vodoodpudivá vrstva na batohu. Můžete to udělat pomocí impregnačního spreje dostupného v turistických obchodech.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.rockpoint.cz/jak-pecovat-o-batoh-aby-dlouho-vydrzel

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)