Klíště

Tyhle rostliny vypudí z vaší zahrady klíšťata

Nechcete se na zahradě potýkat se záplavou tohoto obtížného hmyzu? Pak zaveďte několik jednoduchých opatření. Zaměřte se přitom na rostliny, které tomuto druhu hmyzu opravdu nevoní. Zajímá vás, zda se pro tyto účely hodí například levandule, oregano nebo třeba muškáty?

Máme pro vás odpovědi a poradíme i s dalšími tipy, které vám pomohou klíšťata vyhnat jednou provždy.

Které květiny klíšťatům opravdu vadí

Je jich celá řada. Takže pokud například milujete levanduli (Lavandula), pak vás určitě potěší, že je jednou z nich. S skvěle se jí líbí třeba u růží. To samé platí i pro tymián alias mateřídoušku (Thymus) a nezáleží na tom, zda si pořídíte klasickou nebo panašovanou formu.

Vsaďte také na voňavý rozmarýn (Rosmarinus), dnes již skoro zapomenutý pelyněk (Artemisia), přívětivě vonící a protistresově působící mátu (Mentha) jakéhokoliv druhu nebo třeba na nádherně kvetoucí chryzantémy (Chrysanthemum) alias listopadky.

Klíště

Foto: Pixabay

Další rostliny, jež klíšťata nesnáší

A čím si obsadit cestičky a další prostory, po nichž se na zahradě často pohybujete? Zkuste třeba oregano čili dobromysl (Origanum). A do truhlíků se vám budou hodit muškáty (Pelargonium) nazývané také pelargónie. A vůbec nezáleží na tom, na jaký druh vsadíte.

Může jít o zcela obyčejné pelargonie břečťanolisté (Pelargonium peltatum), nenáročné, ale velmi efektně vypadající pelargonie páskaté (Pelargonium zonale) nebo samozřejmě i o ty nejnáročnější velkokvěté (Pelargonium grandiflorum).

A nezapomeňte také na nižší sestřih trávníku nebo pásy ze štěrku a kůry. To vše klíšťatům pobyt na vaší zahradě maximálně znesnadní.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://hobby.instory.cz/4170-nezapomente-si-letos-na-zahrade-zasadit-rostliny-ktere-odpuzuji-nebezpecna-klistata.html, https://www.ireceptar.cz/zahrada/klistata-zahrada-ochrana-20200630.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *