Trendy v bydlení 2016

Trendy v bydlení 2016

Stejně jako v módě, i interiér a také v bytovém designu se neustále vynořují nové trendy. Každý rok lze sestavit určité shrnutí toho, co právě v našich domácnostech letí. A co vy, už víte, co v tomto ohledu přinesl rok 2016? Podívejte se!

Hravé barvy

Jestli máte rádi pestrost a veselé barvy, pak letos můžete ztratit veškeré zábrany a směle se pustit do malování. Právě jsou totiž „in“ veškeré netradiční odstíny. Nemusíte se tedy bát experimentování, a pokud se vám líbí růžový obývák, modrá ložnice neb šedivá pracovna, od bytových designérů máte palec nahoru. Jen nezapomeňte kombinovat s bílým pozadím.

Nadčasový mramor

Mramor se vrací – a to ve velkém.  A nyní je čas pro vaši inspiraci bydlení. Nebojte se pustit si do své koupelny mramorové prvky, trendy jsou třeba celá mramorová umyvadla nebo dokonce vany. A starobylé materiály se neztratí ani v jiných oblastech – velký comeback zažívají rovněž mosazné a měděné doplňky, nebo rovnou celý nábytek. Chybu neuděláte ani v případě, že vsadíte na zlatou barvu a prvky imitující právě zlato či jiné drahé kovy.

Květiny, kam se podíváš

Do interiéru květiny rozhodně patří, to je známo odnepaměti. A právě letos je na květinový prvek v domácnosti kladen velký důraz. Svou ložnici, kuchyň nebo obývací pokoj ozvláštníte, zjemníte a ozdobíte, pokud je doplníte vhodnou pokojovou rostlinou. Chybu prakticky nelze udělat, každá květina je totiž nádherná. A pokud z nějakého důvodu nedůvěřujete svým pěstitelským schopnostem? Vsaďte alespoň na květinové vzory. Na bytovém textilu, tapetách, obrazech i doplňcích by se tak letos měly vyjímat samé květy.

Kombinujte

A na závěr dobrá zpráva pro všechny, kteří se sice v designu příliš nevyznají, ale chtěli by přesto jít s dobou a vylepšit své bydlení. Letošní rok je totiž nakloněn bláznivým nápadům a prapodivným kombinacím. Zatímco ještě nedávno platilo spojení dvou odlišných vzorů za naprosté módní faux pas, dnes už si to může dovolit každý. Ve vaší domácnosti se tak vedle sebe beze všeho mohou objevit naprosto různorodé textury a motivy, aniž byste se setkali s pohrdavými pohledy interiérových designérů.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.