Top 4 kvetoucí rostliny pro letošní letní sezónu

Na zahradě na nás mají kvetoucích rostliny uklidňující účinek. Dodávají jí vzdušnost a krásu, a také jistou živost. Zjistěte, které budou letos na zahrádkářských festivalech nejoblíbenější. Prozradíme, že jde o opravdu odolné krásky, kterým se bude dařit v současných drsných a spalujících létech.

Jiřina jako královna letních květin

Tato oblíbená rostlina kvete celé léto a její hojně tmavé květy s okvětními lístky jsou nepochybně atraktivní a nápadné na každém záhonku. Jen jednu nevýhodu mají – nevoní. V závislosti na velikosti květu, barvě a tvaru existuje mnoho odrůd jiřin, takže si můžete vždy vybrat tu, která vám bude nejlépe vyhovovat. Lze ji zasadit do nádoby nebo přímo do půdy.

Bougainvillea se hodí hlavně na terasu

V tropické Asii je to jedna z nejběžnějších rostlin, kterou lze vidět všude. Nevyžaduje příliš složitou péči zato však potřebuje hodně prostoru pro růst. Skutečné květy této rostliny jsou nenápadné – ve skutečnosti obdivujeme barvu listenů. Bougainvilleu lze pěstovat také v závěsných koších. Vyžaduje pouze vodu a úrodnou půdu a na oplátku purpurově růžové, fialové, žluté a tmavě oranžové listeny, které vám budou udělat radost po celé léto. Na zimu se však musí schovat dovnitř.

Třapatka

Foto: Pixabay

Třapatka srstnatá Gloriosa Daisy

Třapatka srstnatá alias Rudbeckia hirta „Gloriosa Daisy“ – třapatka srstnatá dorůstá do výšky 80 – 90 cm a jako první vás zaujme její žluto-červený květ. Kvete od června až dozáří a hodí se také pro řez. Ve váze vypadá atraktivně samostatně nebo i v kombinaci s jinými květinami.

Slunečnice není jenom žlutá

Sázkou na jistou bude letos také slunečnice. Vyžaduje relativně nenáročnou údržbu a snadno se pěstuje. Na trhu existuje mnoho odrůd, i když klasické zlatožluté okvětní lístky s tmavě hnědým středem jsou stále nejoblíbenější. Málokdo ví také to, že tyto krásné květiny mají dlouhou životnost ve váze, a to 7-10 dní.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/rozkvetla-zahrada-bez-prace-navic-vsadte-na-trvalky-62737

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)