Tipy pro zamrazování pečiva – naučte se šetřit i na maličkostech jako naše prababičky

Droždí

Tipy pro zamrazování pečiva: V domácnostech bývá právě pečivo často tím artiklem, který nejčastěji zbývá. Není však třeba ho jen sušit a rozemlít na strouhanku. Použít ho můžete i mnohem kreativnějším způsobem.

Možné je ho samozřejmě zamrazit, ovšem aby chutnalo jako čerstvé, musíte využít některé šikovné triky. Klasické rozmrazení při pokojové teplotě nebo v troubě jistě znáte, ale už jste někdy zkoušeli rozmražení pečiva v mikrovlnné troubě nebo jeho rozmražení na topinkovači?

Rozmražení v mikrovlnné troubě

Při rozmrazování v mikrovlnné troubě se řiďte návodem. Použijte program na rozmrazování, bude to trvat různou dobu podle velikosti a množství. Větší kusy je dobré otáčet, vyndat je ne zcela rozmrzlé a nechat je „dojít“ při pokojové teplotě.

Chléb

Foto: Pixabay

Rozmražení na topinkovači

Jednotlivé krajíce chleba a drobnější pečivo lze rozmrazit na topinkovači, který zapnete na nižší teplotu. Položte jej buď navrch nebo na nástavec na rozpékání pečiva.

Jak využít staré pečivo

Pokud se vám do mražení pečiva nechce, naučte se ještě jiné způsoby, jak tento malý poklad efektivně využít. Uvidíte, že vám ode dneška už nezbude ani kousíček.

  1. Nakrájejte pečivo na kostičky a usušte. S takovýmto pečivem zahustíte třeba guláš.
  2. Využijte staré pečivo jako vložku do polévky. Opečte jako krutonky nebo namažte tukem, posypte sýrem a zapečte.
  3. Pečivo zapečte s oblohou.
  4. Udělejte si doma poctivou žemlovku.
  5. Z chleba jednoduše usmažte topinky.

Zdroj: https://pikant.cz/400-nedelate-nekde-chybu-naucte-se-zmrazit-chleb-aby-byl-po-rozmrazeni-krasne-krupavy-jako-cerstvy.html, https://lifesimplified.gorenje.com/cz/vedeli-jste-jak-spravne-rozmrazit-chleb-aby-chutnal-cerstve-a-krupave/, https://www.aazdravi.cz/jak-spravne-rozmrazit-chleb-chybny-postup-ho-muze-znicit/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)