Inovace na zahradě

Tipy na zkrášlení vaší zahrady

Pokud právě plánujete, jak zvelebit vaši zahradu, můžete zkusit vdechnout život starým chodníkům, terasám, dvorkům, okolí pergol, bazénů i příjezdových cest, nebo si rovnou vytvořit nové.

Krása se ukrývá v detailech. Pokud se na ně zaměříte, uděláte z vaší zahrady obdivuhodný prostor, kde se vám bude dobře pracovat i relaxovat. Podívejme se, jak na to.

Zahradní cesty a chodníčky

Nemusíte po dešti chodit cestičkami po rozblácené zahradě. Je třeba upravit i nevzhledný, popraskaný beton a zašlou dlažbu. Velmi lehce můžete jejich povrch obnovit třeba pomocí krásného kamenného koberce. Má přírodní vzhled, který nijak nenaruší charakter zahrady. Dobře se vyjímá v okolí budov i napříč celou vaší zahradou, ať už je okrasná či užitková. Upravené cesty a chodníčky zkrášlí vaši zahradu. Kolem nich můžete nasadit i nízký živý plot.

Terasy, pergoly a altány

Pergoly a altány doporučujeme kupovat jako stavebnice kvůli ušetření práce a vyšší přesnosti při instalaci. Při stavbě si promyslete, zda by se vám nehodila pergola s krbem a udírnou. Při stavbě či rekonstrukci terasy, pergoly či altánu zvolte vhodnou podestu a povrh podlahy. Měla by být pěkná na pohled a dostatečně odolná. Kamenný koberec má dlouhou životnost, propouští vodu a je flexibilní na pokládku. Široká nabídka barevných odstínů s přírodním vzhledem se pěkně kombinuje se dřevem. Zvolit můžete i venkovní dlažbu. Na terasu lze zvolit i dřevěná prkna nebo palubky.

Bazény a zahradní jezírka

Vyvarujte se kluzké dlažby v okolí bazénu a zvolte přírodní kámen nebo kamenný koberec. Oceníte jejich protiskluzovost a vodopropustnost. Povrch rychle schne a netvoří se na něm kaluže. Slunce oblázky a kameny příliš nerozpaluje a povrch nebude nesnesitelně horký. Pojivo je z pryskyřice a ta je zdravotně nezávadná, hygienická a bez toxických látek. Na rovném podkladu se krásně vyjímají i zahradní lehátka, stoly, lavice a židle. Okolí zkrášlí i velké květináče a truhlíky s květinami. Místo bazénu si můžete na zahradě vybudovat i zahradní jezírko svépomocí.

Zídky a podezdívky

Vaši zahradu neuvěřitelně zkrášlí i zídky. Pokud se vám plot se starou betonovou podezdívkou drolí, je čas jej opravit. Podezdívce dáte velmi snadno nový vzhled s kamenným kobercem, stejně jako jej lze použít i na zídky a schody. Zídky lze postavit i z přírodních kamenů. Při stavbě vždy použijte bednění. Zídky krásně ozdobí popínavé a poléhavé rostliny, sukulenty, bylinky či skalničky.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *