Kvetoucí kaktusy

Tipy na kvetoucí kaktusy

Kaktusy jsou určitě pro mnohé zajímavou rostlinou k pěstování. Každý také ocení, když mu kaktus květe. Jak se však starat, aby kaktusy opravdu kvetly? Řekneme si pár rad, jak na kvetoucí kaktusy. Dozvíte se tipy a triky, díky které uvidíte tuto nádheru i na vašich kaktusech. Pojďte si je přečíst.

Kdy kaktusy ukazují květ

Mnoho lidí stále věří mýtům, že kaktusy kvetou jednou za pět nebo sedm let. Samozřejmě, že je to nesmysl. Kaktusy mohou kvést každý rok. Pokud dává váš kaktus za pravdu mýtům, je něco v nepořádku. Kaktus nevykvete hned po vyklíčení, záleží na věku a velikosti. Důležitá je takzvaná pohlavní dospělost, která se u každého druhu liší. Také samozřejmě závisí na tom, kde kaktus pěstujete. Pokud kaktus pěstujete ve skleníku, bude vás čekat větší míra úsilí než u kaktusů rostoucích v přírodě, obecně však ve skleníku vykvetou poprvé dříve než právě volně rostoucí kusy. Týká se to například kaktusů rodu Rebutia nebo Turbinicarpus flaviflorus.

Světlo a teplo

Základem tedy je dobrá a správná péče o vaše kaktusy. Nejdříve začneme teplem a světlem. V zimě je pěstujte v teplotách od 5 do 10°C. V létě pak potřebují tyto specifické rostliny hodně světla a hlavně tepla. Neznamená to však, že musíte pěstovat kaktusy jen ve skleníku. Rostlinám se daří i venku. Kaktusy pocházející z tropických oblastí to mají však trochu odlišně. Jsou méně odolné, proto potřebují vždy teplotu minimálně 15°C a více tepla i vlhkosti.

Zálivka

Kaktusy potřebují také vodu, ač se to někdy kvůli jejich pověsti pouštních rostliny nezdá. Důležité je dostatečné množství a správná doba zalévání.  V zimě, tedy období vegetačního klidu, kaktus nemusíte zalévat. V letním období pak ano. Zejména máme na mysli duben až říjen v našich podmínkách. Zalévání provádějte odstátou vodou a nikdy je nezalévejte v průběhu horkých dnů. Je to z důvodu toho, že může dojít k spaření a poničení kořenů. Zalévejte je tedy v létě večer. Na jaře naopak ráno, aby půda do noci zase uschla.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *