Tip pro dlouhé večery: jak si doma v troubě připravit dýňová semínka

Dýňová semínka

Sice je můžete koupit, ale proč to dělat, když je lze doma jednoduše usušit. Důležitý je pouze správný technologický postup. A právě s tím vám poradíme. Jak zjistíte, není to vůbec nic složitého.

Jako první krok, třeba důkladně očistit semínka od dužiny. Nejlepší bude, pokud je dáte do sítka pod tekoucí vodu a postupně vymýváte. Je důležité odstranit veškerou dužinu, protože v rozehřáté troubě by shořela. Této fázi je dobré opravdu věnovat dostatek pozornosti, jelikož jedině tak máte jistotu, že se vám vše podaří a nedojde k tomu, že byste řadu semínek znehodnotili.

Myslete na důkladné osušení

Jakmile jsou dýňová semínka očištěná, již se můžete pustit také do jejich důkladného osušení. Semínka zbavená dužiny rozložte na hrubší dobře savou papírovou utěrku. Druhou utěrku přiložte svrchu a dobře osušte. Takto můžete ještě několikrát opakovat do té doby, dokud si nejste stoprocentně jisti, že jsou dokonale suchá.

Dýňová semínka

Foto: Pixabay

Nezapomínejte na ochucení

Osušená semínka vložte do čisté misky, přidejte olej, sůl, případně jiné koření a dobře promíchejte. Pokud vám řada těch koupených přišla mdlá, pak zde máte jistotu, že v tomto případě tomu tak stoprocentně nebude. Právě naopak. Fantazii se zde meze nekladou a je jedno, co máte rádi a čím budete dochucovat.

Jak opražit dýňová semínka v troubě

Nyní do trouby Směs ochucených semínek následně rozložte na plech vyložený pečícím papírem a vložte do trouby. Pečte přibližně 25 – 30 minut při 200 ° C a další dvě hodiny při teplotě 90 ° C je v pootevřené troubě jen prosušujte. Během pečení semínka otáčejte, aby byla propečená rovnoměrně. Důležitá je jejich pravidelná kontrola, aby nedošlo k tomu, že je takzvaně přesušíte, nebo dokonce spálíte. To by celé vaše snažení doslova vyšlo vniveč.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-na-prazena-dynova-seminka-recept.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)