Těžký vzduch ve vinném sklípku nebo krytém posezení vyřeší tichý pomocník

Truelife AIR Purifer P5 WiFi

Mnohá nevětraná místa se vyznačují především těžkým vzduchem a maximálním horkem. Ač to není vidět, můžete počítat s tím, že součástí vzduchu je spousta různých částic, jež by v něm být obsažené vůbec neměly. Jedná se především o nejrůznější viry, bakterie, prach a jiné částice, jež jsou z hlediska dýchání pro člověka nežádoucími elementy. Rozhodně ale není zapotřebí nijak výrazně stresovat. Stačí si do domácnosti pořídit čističku vzduchu. my jsme přímo ve vinném sklípku vyzkoušeli model Truelife AIR Purifer P5 WiFi. Jak to dopadlo, vám prozradíme v následujících řádcích.

Vybalení a vládání hračkou

Součástí balení je fakticky jenom přístroj samotný. Na nějaké další složitosti si výrobce nehrál. Ostatně není také proč, vždyť ovládání čističky je dotykové a filtr je přímo její součástí. Jen pozor na plastový obal, který jej z výroby chrání, toho se musíte zbavit. Ovládání lze řešit také prostřednictvím WiFi. Vyzkoušeli jsme mimo sklípek. Spárování je pohodové a aplikace Tuya Smart přehledná.

Truelife AIR Purifer P5 WiFi

Truelife AIR Purifer P5 WiFi: Foto Radek Štěpán

Vzduch ve sklípku byl zpočátku nic moc

Při zapnutí svítila žlutá barva a čísla byla vcelku vysoká. Jinými slovy, právě žlutá a červená barva v kruhu značí ne příliš čistý vzduch. Modrá a zelená jsou ok. Zelená je přitom nejlepší s tím, že čísla jsou minimální. Postupme jsme se na jednociferná čísla dostali.

Truelife AIR Purifer P5 WiFi

Truelife AIR Purifer P5 WiFi: Foto Radek Štěpán

Čistí komplexně a zvládne i viry

To je v dnešní koronavirem poznamenané době vynikající. Koronavirus také dostane ze vzduchu pryč. Šestinásobná filltrace je bezesporu dostatečná. Výrobce uvádí, že čistička dokáže zlikvidovat 99,9 % polétavého prachu a 93,5 % těkavých látek organického charakteru. Vyčistí až 260 m3. Náš sklípek se tedy stal hračkou. Škoda jen, že nám tady nefungovala WiFi.

Truelife AIR Purifer P5 WiFi

Truelife AIR Purifer P5 WiFi: Foto Radek Štěpán

Ionizátor i sterilizace UV lampou

Přesně těmito dvěma funkcemi zařízení disponuje. Tedy v případě, že si je na dotykovém displeji zapnete. Bez problémů to ale zvládnete i ve zmiňované aplikaci. Před dětmi přístroj ochráníte díky dětskému zámku. A cena přístroje? Aktuálně se pohybuje kolem 5000 korun, což není na takto výkonnou mašinku až tolik.

Truelife AIR Purifer P5 WiFi: Náhledové foto Radek Štěpán

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.