Teleskopický žebřík vám usnadní práci

Žebřík

Zahradní práce jsou často poměrně náročné a odehrávají se i ve výškách, kam z povrchu země dosáhneme jen velmi těžko. Ano, vylézt se dá na každý strom, nicméně riskovat zdraví zejména při ořezávání větví nebo česání plodů by bylo zbytečným hazardem. I proto se vyplatí vybrat si některý ze žebříků, které se v současnosti nacházejí na trhu. Možností je samozřejmě obrovské množství. Naším tipem jsou teleskopické žebříky vyznačující se spoustou předností. Právě ty si popíšeme v následujících řádcích. Doporučíme samozřejmě i prodejce.

Teleskopický žebřík

Maximální skladnost

Máte v zahradním domku dostatek místa? Pokud ano, pak patříte mezi světlou výjimku. Většina z nás má totiž zahradní stavby přeplněné k prasknutí. Není se čemu divit, jelikož zejména přes zimu je nutné uskladnit spousty nářadí a techniky. I proto se vyplatí zakoupit nejmodernější teleskopický hliníkový žebřík minimálních rozměrů. Při složení se tak může klidně vejít i do kufru automobilu. Tím pádem si jej v případě potřeby převezete kamkoli. Výška takovýchto žebříků se může pohybovat i okolo 5 a více metrů. Hodně oblíbené jsou varianty 4,4 m nebo 3,8 m. Oba dva typy se vejdou do kufru vozu.

Jednoduché ovládání samozřejmostí

Každý, kdo někdy manipuloval se žebříkem, se jistě setkal s nefungujícími výsuvy a také s tím, že nebylo možné žebřík jednoduše složit. Hliníková konstrukce musí být řešena tak, aby celý komplet poskládal kdokoli velmi rychle a bez jakéhokoli návodu. Mnohé moderní teleskopické žebříky toto bez problémů dokážou splnit.

Teleskopický žebřík

Bezpečnost práce

Myslet byste měli i na bezpečnost práce. Mnozí z nás sice mávnou při zahrádkaření rukou, nicméně stačí jednou uklouznout a můžete mít památku na celý život. Stoprocentně je vhodné kupovat modely vybavené plastovými ergonomickými prvky. Díky nim je pohyb na žebříku jednodušší a hlavně bezpečnější. Pokud uvažujete o nákupu nového žebříku, podívejte se na nabídku společnosti Grimax.cz.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.