Sutherlandia frutescens

Sutherlandia: Návod na pěstování ve zkratce

Léčivá rostlina pocházející z jižních částí Afriky. Přesně tato lze charakterizovat sutherlandii. Pochází z podobné čeledi jako fazole či hrách mající název fabaceae. V Africe ji opěvují jako zázračný lék, který dokáže léčit kdejaký neduh. Údajně pomáhá v eliminaci rakovinotvorných buněk a zkoumány byly i její účinky proti viru HIV. Jinak ale sutherlandia pomáhá třeba i při nachlazení, chřipce a revmatu.

Vzhled sutherlandie

Africká bylina sutherlandia je typická především keříkovou vizáží. Její květy bývají oranžové a má také tradiční lusky. Co se týká jejího využití, nejčastěji se trhají její lístky a vaří se z nich standardně čaj. Ten by měl posílit imunitu, a proto se právě na její služby obracejí lidé, které zklamala tradiční konvenční medicína. Velkou výhodou sutherlandie je fakt, že ji lze pěstovat i v našich podmínkách.

Jednoduché pěstování zaručeno

Pěstování sutherlandie není nijak výrazně náročné. Starat se o ni lze podobně jako třeba o aloe, případně kaktusy. Roste poměrně rychle a není nijak náročná. Pěstuje se výhradně v interiéru a volit pro její pěstování lze prakticky jakýkoli substrát. Vyplatí se do zeminy přimíchat písek, aby byla alespoň trochu propustná. Zálivku omezte na minimum a vůbec se nebojte umístit rostlinu na přímé sluníčko. Optimální jsou jihozápadní místa. V každém případě potřebuje dostatečné množství světla.

Výsev sutherlandie

Určitě je třeba upozornit také na výsev samotné rostliny. Není opět nijak náročný. Před ním ovšem nezapomeňte umístit semena na zhruba 3 hodiny do vlažné, spíše teplejší vody. Výsev proveďte mírně pod povrch samotné zeminy. Líčit by měla cca nějakých 25 dní, a to při optimální teplotě. Ta by se měla pohybovat kolem 17° C. Jinak pěstovat byste měli rostlinu při standardní pokojové teplotě. Růst sutherlandia stoprocentně bude.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *