Stylový betonový plot se vyplatí

Betonový plot

Každý dům si zaslouží ve svém okolí krásný stylový plot. Každý z nás chce mít v zahradě soukromí, aby si mohl užívat příjemných chvilek se svými přáteli. Oplocení lze dnes řešit hned několika různými způsoby. Nejčastěji jsou stavěny klasické drátěné ploty, které ale nejsou schopny zajistit dostatečnou ochranu proti zvědavým sousedům a také proti nezvaným návštěvám. Popravdě řečeno, i poplastované ploty nevypadají příliš vzhledně. I proto se vyplatí vsadit na mnohem kvalitnější a designově povedenější materiál, kterým je beton. Právě na moderní betonový plot se zaměříme.

Betonový plot

Vzhled na prvním místě

O tom, že jsou betonové ploty vzhledově jedinečné, není třeba diskutovat. Vybírat si totiž lze ze spousty nejrůznějších zajímavých dekorů. Nejoblíbenější je imitace štípaného kamene, která dokáže i ze zdánlivě fádního místa vytvořit útulný prostor. Oblíbené jsou i varianty s betonovými příčkami. Ty mohou tvořit celá plotová pole, anebo jen součást jejich výplní. Vše se odvíjí jen od vkusu majitele daného pozemku. Upozornit bychom mohli i na kvádříkový betonový plot oboustranný a jiné variace.

Maximální životnost bez údržby

Když stavíte plot, předpokládáte, že jeho existence bude velmi dlouhá! Většinou vydrží i několik desítek let. Standardně se udává doba 30 let. I proto tento plot vyhledává stále větší množství lidí. I v podmínkách, které jsou například pro klasické drátěné ploty náročné, dokáže beton odolat vlivům okolí i nepřízni počasí. Kvalitní betonový plot přitom není zapotřebí nijak udržovat.

Betonový plot

Expresní montáž

Velkým plusem je také maximálně rychlá montáž. Betonové desky se kladou do speciálních sloupků s drážkou. Každé plotové pole se skládá podobně jako písmeno H. Dlouhá deska přesně zapadne do drážek na obou plotových sloupech. Vše se obejde i bez základové betonové desky.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.