Stavba zahradního domku? Co vše budete potřebovat

Lešení

Každá zahrada by měla mít několik zón. V minulosti byla tou primární především ta, kde se nacházel záhon. Na něm se pěstovaly různé plodiny a lidé v podstatě ani neřešili, že by zahrada mohla sloužit k zábavě. Dnes se často v tomto prostoru nachází dětské hřiště a zahradní domek. Právě on dokáže poskytnout dokonalé zázemí pro uschování zahradního náčiní. Pokud se v něm navíc udělá prostor pro posezení, není co řešit a můžete zde trávit chvíle třeba při uzení masa. Co vše byste si tedy měli před stavbou zahradního domku rozmyslet?

Projekt nezbytností

V první řadě se zaměřte na vznik projektové dokumentace. Ač se to zdá možná ne příliš důležité, i u takových malých staveb je zapotřebí mít vše na papíře. Úřady musí být o vašem záměru informovány. Ještě před započetím stavebních prací si vypůjčte také lešení. Minimálně při realizaci střechy se budete potřebovat dostat do vyšších poloh, což vám díky správně postavenému systému lešení bude umožněno.

Z čeho hodláte stavět?

Jestliže byste rádi měli na zahradě opravdu bytelnou stavbu se vším všudy, pak vsaďte na klasickou realizaci menší nemovitosti. Ta se neobejde bez základové desky. Seženete si kvalitní klasické anebo ztracené bednění, uděláte prostupy a poté dojde k vylití celé základové desky. Poté již začnete stavět. Hodně oblíbené jsou z materiálů pro zdění cihelné a porfixové bloky. Není ale problém mít na zahradě malou dřevostavbu. Vysokým výdajem je také střešní krytina. Tady se hodně prosazuje betonová, či pálená taška, případně plech či šindele.

Kvalitní vybavení jako základ

Ať už stavíte svépomocí nebo si budete shánět řemeslníky, měli byste být připravení na vše. I proto si půjčte potřebné vybavení u specializované firmy. Naším tipem je společnost SCASERV a.s. nabízející komplexní sortiment v oblasti lešení, mobilních oplocení a další stavební techniky.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.