Stavba terasy: Jaký materiál volit?

Terasa

Posezení s přáteli u sklenky něčeho dobrého, skvělé grilovačky a další akce jsou doménami léta. Všichni se už určitě na takovéto chvíle těšíme. Hodně důležitou roli hraje ale také prostředí, v němž tyto pohodou napěchované momenty trávíme. I proto se vyplatí myslet nejen na elegantní zahradní nábytek, ale i na podkladovou plochu celé terasy. Už při vstupu na ni se můžete cítit maximálně příjemně. Jaký materiál ale na terasu volit? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

WPC terasa

Dlažba jako ekonomické, ale nepohodlné řešení

Hodně lidí potřebuje mít posezení co nejrychleji vyřešené, a tak volí klasickou zámkovou dlažbu, případně vymývanou variantu. Pokládá se rychle a cena také není nijak vysoká. Mezi zápory ovšem patří fakt, že je velmi studená a v případě extrémního tepla naopak přijímá teplotu a ohřívá se na maximum. Nepříjemná je i tvrdost. Pády často bolí a nádobí se snadno rozbije.

Na přírodní dřevo působí zub času

Jestliže chcete mnohem přirozenější povrch, není problém spolehnout se na dřevo. Terasy z tohoto čistě přírodního materiálu vypadají nadčasově. Krása přírody se prostě a jednoduše nezapře. K dispozici jsou spousty barevných dekorů. Nepříjemností může být jen fakt, že neustálé střídání teplot, vlhkosti a sucha působí na povrch desek destruktivně. Tříska v noze také není nic příjemného. I proto se vyplatí vsadit na WPC terasy.

WPC terasa

Dřevoplastové terasy spojují komfort i výdrž

Naším tipem jsou dřevoplastové terasy, jež v sobě snoubí jak elegantní provedení, tak i vysokou výdrž. Na jakékoli třísky zapomeňte, jelikož se tento materiál netřepí. Stejně tak si budete moci odpustit každoroční lakování povrchu. WPC prkna dokážou bez problémů odolat jakýmkoli, a to i extrémním změnám počasí. Designově určitě nadchnou. Podívejte se ostatně sami na katalog a ceník WPC teras. Pokud se vám některé provedení zalíbí, můžete si jej zakoupit v novém eshopu www.woodparketshop.cz.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.