Starý trik pradlenek, díky němuž bude vaše oblečení vždy sněhově bílé a voňavé

Bohužel ne každý ví milovník sněhově bílého prádla o jednom levném, ale účinném nástroji, který se prodává v každém obchodě s potravinami nebo supermarketu. Mluvíme o bílém vinném octu, který posouvá bělící schopnosti pračky na další úroveň. Dále se podrobněji podíváme na použití octa v prádle.

Měli byste si dobře uvědomit, že ocet nikdy nemůže nahradit klasický prací prostředek (prášek, gel nebo tekutinu na praní), ale naopak ještě zvyšuje jeho účinnost. Pojďme se tedy podívat na hlavní výhody používání bílého vinného octa z bílého na prádlo.

S octem je třeba začít včas

Než začnete prát, musíte si připravit oblečení tak, že na něho nanesete asi půl sklenice octa. Tento jednoduchý krok vám umožní zachovat jas barev a vyhnout se skvrnám od mýdla. Ocet si nastříkejte do rozprašovače a aplikujte. A jak pomáhá? Podílí se na snížení množství mýdlové pěny, která často zůstává viditelná na povrchu zejména tmavých tkanin.

Foto: Pixabay

Prádlo bude vonět čistotou

Dále je třeba nalít trochu bílého octa do speciální přihrádky pračky určené pro aviváž. Na rozdíl od chemických změkčovadel je vinný ocet vyroben z přírodních ingrediencí, takže je méně agresivní k látce a není tak škodlivý pro životní prostředí.

Ocet obsahuje kyselinu, která je šetrná k textilním vláknům, ale přitom účinný odstraňuje nečistoty. Proto při použití octa během praní skvrny mnohem lépe „pustí“ i z bílého oblečení. Pokud vás ovšem mýdlové skvrny od prášků na praní stále trápí (zejména sportovní oblečení je na ně opravdu náchylné), můžete během posledního máchání přidat do bubnu trochu octa (100 ml bude stačit). V takovém případě bude pravděpodobnost vzniku pruhů po skončení praní minimální.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://m.magazinplus.cz/bydleni/1424-zkuste-do-pracky-pridavat-pri-prani-ocet-odstrani-zapach-rozjasni-vybeli-a-zvladne-i-mnoho-dalsiho.html, https://ovuze.ru/cs/office/kak-udalit-pyatna-ot-oblepihi-s-odezhdy-chem-mozhno-otstirat/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)