Starý nábytek v zahradě: způsoby jeho využití

Lavička

V současné době je trendem vyhazovat co nejméně věcí a hledat pro ně další využití. Díky tomu vzniká spoustu možností, jak můžete využít svou fantazii. Starý nábytek tak nemusíte rovnou vyhazovat, postačí, když pro něj najdete další účel. Může například sehrát roli v dekoraci vaší zahrady. Co všechno se dá jako dekorace použít? Existují nějaká pravidla pro rustikální zahradu?

Sudy

Můžete je použít jako nádoby na minijezírka, ale také jako nádoby pro rostliny (v případě, že neudrží vodu. Zevnitř je vybavte nepropustným materiálem, který oddělí vlhkost od stěny sudu. Taková dekorace vypadá velice pěkně. Šikovní kutilové ze sudů vyrábí taktéž různé skříňky nebo stoly.

Nábytek na zahradě

Foto: Pixabay

Zahradní kolečka

Pokud již životnost vašeho zahradního kolečka skončila, můžete jej využít jako dekoraci. Dají se zavěsit na stěny domů, altánů nebo pracovních budov.

Žebřinové vozíky

V současné době se jedná už o starožitnost, kterou na svém pozemku jen tak nenajdete. Pokud k ní ale máte přístup, neváhejte ji využít! Žebřinové vozíky jsou dnes dokonce vyhledávaným zařízením. Nejčastěji nachází své nové místo na trávníku, kde jsou ozdobeny popínavými rostlinami. Stejný účel mohou splnit také staré úly.

Jízdní kola

Zejména ta stará nachází své uplatnění na zahradách. Ozdobí záhony, mohou být opřené o plot nebo stromy. Před použitím se vyplatí je přelakovat, aby kontrastovaly se zelení a okolím.

Staré zemědělské stroje

Sklízecí řezačka může být využita jako samostatná dekorace bez květin, kdy ji vystavíte na trávníku. Doplnit ji ale můžete i několika květy. Stroj na spřádání vlny (tzv. naviják) působí dobře u světlé stěny. Sekáče slouží jako samostatné dekorace, větší pak využíváme i ve spojení s květinami. Staré šicí stroje je možné využít jako základnu pro rostliny.

Zdroj: https://muratordom.pl/ogrod/aranzacja-ogrodu/przydomowy-ogrod-rustykalny-stare-meble-i-sprzety-w-ogrodzie-wiejskim-aa-wbnp-paXm-bzt6.html

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!