Slupky z citronů mají spousty využití

Slupka z citronu

Také začínáte den tak, že si dáte čerstvě vymačkanou citronovou šťávu? Proč ne? Vždyť dokonale podpoří trávicí soustavu. Samozřejmě ale také dokáže zvýšit množství energie v našem těle. Většina z nás využívá pouze samotnou šťávu a citron se pak vyhazuje, což je škoda. Vždyť citronové slupky jsou také maximálně prospěšné. Obsahují totiž spousty vitamínů, minerálů a vlákniny. Navíc perfektně osvěží své okolí. To ale jistě není všechno. My se na jejich využití podíváme mnohem podrobněji.

Ledové kostky s citronovou příchutí

Není nic jednoduššího. Jen je zapotřebí najít citrony s chemicky neupraveným povrchem. Kůru nastrouháte, přidáte do vody a směs rozmícháte. Poté už všechno nalijete do zásobníků na led. Vzniknou vám kostky, které se stanou základem osvěžujícího nápoje.

Olivový olej s citronem

Rozkrájíte kůru citronu v množství cca 3 šálků. Všechno zalijete jedním šálkem olivového oleje. Vše necháte 2 týdny uležet. Následně přecedíte a citronový olivový olej je na světě. Hodit se bude do mnoha pokrmů.

Zápach z odpadkového koše bude rázem pryč

Nepříjemný pach z koše se odstraňuje chemickými prostředky neskutečně složitě. Přitom stačí pouze několik kousků citronové kůry. Dáte je do odpadkového koše a počítejte s tím, že pach bude pryč.

Mravenci prostě citron nemusí

Máte doma problém s mravenci? Pokud ano, pak vezměte kousky citronové kůry a položte j do míst, kde si mravenci vytvářejí své cestičky. Z kůry se budu uvolňovat pachy, které mravenci prostě a jednoduše nemusí.

Slupka z citronuSlupka z citronu: Zdroj obrázku Pixabay.com

Hnědý cukr zůstane sypký

Každý kuchař ví, že hnědý cukr má tendenci shlukovat se do velkých kusů. Zamezit tomu můžete velmi jednoduchým způsobem. Stačí přitom kousek citronové kůry a cukr bude dokonale sypký i po delší době. 

Zesvětlení pokožky

Peeling z citronové kůry je nenahraditelný. Stačí kůru pouze smíchat s troškou přírodního oleje. Přidáte trochu soli a pokožku bez problémů zesvětlíte.

Slupka z citronu: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.