Slupky z česneku byste určitě neměli vyhazovat, dokážou ze zahrady vyhnat škůdce

Česnek

Slupky z česneku nevyhazovat, dokážou ze zahrady vyhnat škůdce. Česnek, známý nejen jako účinný domácí lék proti nachlazení, ale také jako oblíbená přísada do různých pokrmů, má výraznou chuť, která dodá šmrnc každému jídlu, a je tak nezbytnou součástí našeho kulinářského světa.

Jeho hodnota však nekončí jen zde; často vyřazované česnekové slupky v sobě skrývají překvapivý potenciál, zejména pokud jde o zahradničení. Zbaví vás totiž různých škůdců.

Odhalení hodnoty česnekových slupek

Uvědomte si, kolikrát jste jen tak vyhodili cibulové a česnekové slupky do koše. Až se k tomu budete příště chystat, zamyslete se ještě jedou a zjistěte, jak by bylo možné je využít.

černý česnek

Foto: Pixabay

Přírodní ochrana proti zahradním škůdcům

Pokud jde o zahradničení, mohou česnekové slupky, zejména v kombinaci s cibulovými slupkami, fungovat jako impozantní zbraň proti škůdcům. Pokud vaše rostliny okupují mšice nebo roztoči, je čas využít sílu česnekových slupek. A jak na to? Namočte směs česnekových a cibulových slupek na čtyři dny do vody. Po uplynutí doby louhování přeceďte tekutinu přes sítko do rozprašovače. Roztok používejte několikrát týdně, vždy až do skanutí. Brzy si všimnete, že škůdci zmizí stejně rychle, jako se objevili.

Česnek: tajemství krásy pro vaši pleť

Vyrobit si z česnekových slupek zklidňující pleťové tonikum je překvapivě snadné. Začněte tím, že slupky vložíte do hrnce s vodou a vaříte je asi 15 minut. Neměla by se vařit úplně zprudka, mírný var postačí. Směs nechte 12 hodin louhovat, aby se maximalizovala její účinnost. Jakmile je nálev hotový, namočte do tekutiny kosmetický polštářek a jemně jím očistěte pleť. Nic víc dělat nemusíte.

 

Zdroj: https://myland.decorexpro.com/cs/prochee/seluha-cesnoka-dla-ogoroda.html, https://chalupari-zahradkari.cz/uzitkova-zahrada/cesnekove-slupky-vyuziti-v-zahrade/
Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)