Skvělá úspora vody za pomocí dešťové jímky

Zalévání patří mezi každodenní nezbytné činnosti, bez kterých se na zahradě obejdeme jen velmi těžko. Většina z nás proto hledá ideální možnosti úspory vody, které se na zalévání jak zahrádky, tak i stromů ve velkém vedru spotřebuje opravdu hodně. Výborné možnosti nabízí v tomto ohledu kvalitní jímky na dešťovou vodu. Ty jsou schopny zachytit velké množství dešťové vody, která se potom dá pohodlně použít právě na zalévání zahrady. Podívejme se tedy na to, podle čeho vybírat jímku na dešťovou vodu a také na konkrétní typ jímky, jež by byla ideální volbou.

Fungování jímky na dešťovou vodu

Pokud chcete zachytit dešťovou vodu, pak jsou ideální jímky, které se budou nacházet pod zemí. Jestliže si jímku na vodu necháte zakopat pod zem, pak pochopitelně nebude na zahradě vůbec zavazet. Dešťová voda se do ní dostane samospádem z rýny, a to přímo pod zemí. Nebudete tak mít žádné starosti s tím, jakým způsobem vodu do jímky dostat. Vodu z jímky dostanete bez problémů za pomocí ponorného čerpadla. Hadicí pak zahradu pohodlně zalijete.

Jímka

Podle čeho vybírat jímku na dešťovou vodu?

Jímky na dešťovou vodu je třeba opravdu vybírat. Ne všechny se totiž vyznačují opravdu vysokou kvalitou a dokážou zabezpečit funkce, které od nich očekáváme. V první řadě musí jímky na dešťovou vodu splňovat podmínku nepropustnosti. Tu si zjistíte díky tomu, že jímka na vodu disponuje atestem zaručujícím to, že se z jímky nedostane ven ani kapka vody. Dále by jímka měla mít kvalitně řešené prostupy přívodu vody a v neposlední řadě se do jímky musíte dostat k pravidelné údržbě.

Jímka na vodu

Náš tip na jímku na dešťovou vodu

Jestliže chcete vsadit na opravdovou kvalitu, pak je výbornou volbou plastová jímka na dešťovou vodu Titanium Weew. Tyto plastové jímky jsou vyráběny z prvotřídního materiálu, jenž je díky inovativní technologii navíc lehký. Jímka disponuje průlezem o průměru 600 mm a také přepadem. Ten je schopen přebytek vody dostat pohodlně do země. Jímka navíc nabízí i přívod s těsněním pro trubku o průměru 160 anebo 110 mm.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.