Skořice a med – základní kameny domácí lékárničky

Každý z nás nedá dopustit na něco jiného. Někdo neudělá ani krok bez heřmánku, jiný se neobejde bez kopřivy. A já? Já mám po ruce vždycky skořici a med. Hodí se totiž skoro na cokoliv. Nevěříte?

Skořicí proti ekzémům

Takhle jsem se s léčebnou medovo-skořicovou kúrou seznámila. Už nevím, kdo mi to vlastně poradil. Ale faktem zůstává, že protivná vyrážka, odolávající předtím ledasčemu, byla do týdne pryč. Stačilo smíchat tři lžičky medu s jednou lžičkou skořice. Výsledkem by měla být hustější pasta, která se dobře nanáší. Pak stačí potřít postižené místo, obalit textilem (dávám silnější vrstvu, takže částečné vsáknutí nevadí) a počkat několik hodin. Působí i na plísně – třeba mezi prsty u nohou.

Proti chřipce a nachlazení

Kůra ze skořicovníku je vlastně takové přírodní antibiotikum – tenhle název si opravdu zaslouží, protože pomáhá bojovat s nejrůznějším infekcemi a bakteriemi. Nachlazení, angína, ale i chřipka (v tomto případě jako podpůrná léčba) – s tím vším si poradí. Stačí smíchat půl lžičky skořice s alespoň jednou lžící medu a po jedné minutě k této směsí přimíchat ještě pár kapek šťávy z citronu. A co teď? Jednoduše sníst, a to nejlépe dvakrát denně (ráno a večer). Od dalšího jídla by pak měl následovat alespoň půlhodinový odstup. Úleva přichází zpravidla už druhý den.

Jako lék na žaludek i užitečný pomocník pro močový měchýř

Máte potíže s překyselením žaludku nebo špatným trávením? Dvě lžičky medu s jednou lžičkou skořice podávané před jídlem dokáží divy. A co když se o slovo hlásí obávaný zánět močového měchýře? Nedovolte, aby se plně rozvinul. Ve sklenici vlažné vody rozpusťte půl lžičky skořice a dvě lžičky medu. Tento nápoj vás skvěle pročistí a pomůže odplavit škodlivé bakterie. V případě potřeby opakujte, ale maximálně 3x denně po dobu 2-3 dní. Jestliže potíže neustoupí, je třeba pro jistotu vyhledat lékaře.

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)