Singo

Singo – korejská hruška

Singo je populární asijská odrůda hrušky známá pro svou poměrně větší velikost a kulatost. Chuť této hrušky je svěží a extrémně šťavnatá – tak trochu připomíná meloun. Struktura dužiny je krásně křupavá. Ovoce se pěstuje tak, aby mělo žádanou hořkou tenkou hnědožlutou slupku, jejíž chuť se snoubí se šťavnatou sladkou béžovou až bílou dužinou. Avšak vzhledem k velmi jemné slupce a vysokému obsahu cukru je ovoce velmi snadné poškodit.

Zajímavosti o tomto ovoci

Singo hrušky jsou kvůli svému vzhledu a struktuře často nazývány „jablkové hrušky“ nebo „jablko-hrušky“. A to i přes to, že nejsou hybridem těchto dvou druhů ovoce. Singo hrušky mají vysoký obsah vody, což znamená, že jsou nejlepší pro přímou konzumaci a nedoporučují se k pečení. Jakkoli musíme s těmito hruškami manipulovat opatrně, pokud nepoškodíme jejich slupku, lze je skladovat celé týdny – na chladném a suchém místě.

Chuť singo hrušek

Podobně jako je tomu u jablek, jsou tyto hrušky nejlepší, když je konzumujeme co nejdříve po sklizni. Ovoce dozrává přímo na stromě, takže není potřeba čekat několik dalších dnů, což je případ několika dalších druhů hrušek. Na rozdíl od hrušek, které známe ze svých zahrad, singo hrušky neměknou a zachovávají si svou svěží strukturu. Jsou tvrdé, křupavé, sladké a velmi šťavnaté. Nejsou ale vhodné na přípravu džemů či marmelád. V korejských domácnostech se tyto hrušku podávají jako dezert – oloupané a syrové. Můžete je ale přidat také do sýrových talířů, salátů (zeleninových i ovocných) nebo je můžete použít jako sladidlo při vaření a marinování.

Zdravotní přínosy

Přestože tato hruška svým vzhledem připomíná spíše jablko, svým nutričním profilem se ale blíží spíše ostatním hruškám. Tyto plody mají vysoký obsah vlákniny, nízký obsah kalorií a obsahují řadu mikroživin, které jsou důležité pro zdraví krve, kostí a kardiovaskulárního systému. I když jsou samy o sobě lahodné, lehká sladkost a křupavá struktura korejských hrušek Singo je činí jedinečným doplňkem každého salátu.

Singo hruška: Zdroj náhledového obrázku Cz.depositphotos

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *