Šikovné triky pro každého, kdo bojuje s malou kuchyní

Špenát v kuchyni

Také se potýkáte s malou kuchyní? Není nic otravnějšího, než otevřít kuchyňskou skříňku, a čekat, co všechno se na vás vysypete. S několika šikovnými triky si však můžete dostupný prostor zorganizovat mnohem lépe.

Uložení alobalu a papíru na pečení

Ve většině domácností jsou velké role hliníkové fólie a papíru na pečení schované někde ve skříni nebo v zadní části zásuvky na příbory. To je škoda, protože ve chvíli, kdy tyto položky skutečně potřebujete, nebývají právě po ruce. A jak si s tím poradit: pořiďte si levný kancelářský držák na šanony a připevněte je k vnitřní straně kuchyňské skříňky. Poslouží vám vrtačka nebo oboustranná lepicí páska. Sem pak všechny role uložíte bez problémů.

Bezpečné uchovávání čisticích prostředků

Často tyto pomocníky ukládáme do skříně pod dřezem, což je nebezpečné pro děti a má to také za následek velký nepořádek. Vše však vyřešíte jednoduchým připevněním malé tyče na závěsy, na níž můžete zavěsit čisticí prostředky. Je to praktičtější, než to vypadá.

Brambory

Foto: Pixabay

Jak na šikovné uložení potravin

Těstoviny, rýže, čočka, cukr – také vaše police přetékají sáčky s těmito nezbytnými ingrediencemi? Pak je jednoduše přesypte do dekorativních skleněných nádob a vystavte je tak trochu jako ozdobu na polici na zdi. Vaše kuchyně bude rázem vypadat útulně, a navíc tak ušetříte i cenné místo.

Skladování pánví

Pánve jsou neohrabané a velké, to je fakt, ale měly by být v dosahu, když je právě potřebujete. Stohování na sebe není příliš pohodlné, když potřebujete spodní pánev, a navíc takto můžete toto nádobí i poškrábat. Chcete-li to vyřešit, vyzkoušejte jednoduchý stohovací stojan. Tyto regály bývají obvykle v sekci kancelářských potřeb, ovšem stejně dobře se uplatní i v kuchyni.

Tip: Zařizujete novou kuchyni v omezeném prostoru nebo se chystáte na rekonstukci stávajícího kuchyňského koutu, kde není místa nazbyt? Důležité je nepodcenit návrh kuchyněnávrh kuchyně  – ideální je si promyslet vlastní představu na základě svých požadavků a potřeb a pak se vydat na konzultaci s odobrníkem.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/jak-usetrit-misto-v-malych-kuchynich-inspirujte-se-v-galerii

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)