Šikovné tipy pro výběr zahradního nábytku

Zahradní nábytek

Léto už nám pomalu ťuká na dveře a řada z nás pomýšlí na nové vybavení zahrady. Vždyť i taková zdánlivá maličkost, jako je například zahradní lehátko, může level pohodlí a komfortu uprostřed zeleného pažitu vystřelit o několik stupňů výše.

Uvědomují si to i prodejci a právě teď začínají papírové i internetové letáky zaplavovat akce a slevy na nejrůznější zahradní vybavení. Nízká cena je však výhodná pouze v případě, že jde ruku v ruce s dostatečnou kvalitou. Poradíme vám, jak ji poznat a na co dalšího si při výběru zahradního nábytku dát pozor.

Na materiálu záleží, nenechte se však nachytat

Možností je dnes opravdu hodně, přičemž nejoblíbenější je samozřejmě stále dřevo. Potřebuje sice o něco více péče, ale ta se vám bohatě vrátí na jeho jedinečném vzhledu a celkovém dojmu ze zahrady či terasy.

Věnujte však pečlivou pozornost celému provedení. Zvláště levný zahradní nábytek má jeden nepříjemný nešvar – plastové spoje. Výrobce vám předestře jejich zdánlivé výhody (dřevo nezabarví, nekorodují apod.), ovšem zapomíná na jejich nižší životnost, rychle rozvolnění apod. Není pravdou, že kov musí nutně časem znamenat pro dřevo pohromu. Stačí, pokud výrobce při výrobě nábytku sáhne po nerezové oceli vyšší třídy.

Věnujte pozornost rovněž celkové skladbě dřeva, použitého na stoly, židle či křesla. Nepořídíte tak „teakový nábytek“, který má z tohoto vzácného dřeva vyrobeny pouze područky, případně „nábytek z masivu“, u něhož je z pevné desky pouze podsedák, apod.

A jaké další materiály jsou k mání? Pokud se o své nové zahradní vybavení nechcete příliš starat, a přitom požadujete dlouhou výdrž, vsaďte na ten hliníkový. Romantiku francouzské Provence či vintage stylu k vám pak vnese nábytek ratanový.

A myslete i na zimní uskladnění. Zatímco teak či hliník lze bez obav nechat i venku ((odolají dešti, sněhu apod.), ratan či běžné dřevo požaduje suché místo a následné jarní namoření či obdobnou údržbu. Hlídat je nutné zejména nohy a další části, jež se přímo dotýkají země.Zahradní nábytek

Foto: Pixabay

Vybírejte i podle zamýšleného účelu

Velmi rovněž záleží na tom, zda chcete zahradní sety použít k plnohodnotnému stolování během celého léta, nebo jejich užívání omezíte jen na večerní posezení s přáteli u sklenky vína. Zatímco první varianta si žádá přinejmenším vysoký stůl a pohodlné židle, ta druhá se spokojí se stolkem nižším a širokým křesílky či lehátky.

Příliš hluboké podsedáky, tak oblíbené u relaxačních typů křesel a dalšího posezení, nejsou pro pohodlnou konzumaci jídla příliš vhodné, protože vám nedovolí podepřít si záda. Pro lenošení se však hodí skvěle. Pokud se chcete postarat o co nejuniverzálnější nákup zahradního vybavení, pak budete muset vsadit na polohovatelné kousky, vhodné i pro děti, seniory a další milovníky zahradního komfortu s nadstandardními nároky.

Jak ušetřit a přitom nedělat kompromisy

Na kvalitě se šetřit nevyplácí, ale rodinný rozpočet také není bezedný. A jak tedy z celé situace vyjít s čistým štítem? Vyzkoušejte třeba šikovné slevové kupóny u specialistů na Bonipo.cz. Vybírat můžete podle jednotlivých kategorií i u konkrétních e-shopů. Nepotřebujete žádnou registraci, vyhnete se zadání e-mailu i čehokoliv podobného.

Stačí kliknout a okamžitě si uděláte přehled o tom, kde vám aktuálně nabídnou ty nejvýhodnější akce. Podívejte se třeba na slevové kupóny Moebelix, jednoho z největších on-line prodejců nábytku v ČR. Vybavíte tu nejenom svou zahradu, ale i byt, dům a vše okolo nich. A to samozřejmě s důrazem na kvalitu a přívětivý prozákaznický přístup. Nejste si čímkoli jistí? Nechte si poradit – rychle a zdarma.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.