Hmyz

Jak se chránit před hmyzem a zajistit si pohodlné posezení na terase či v sadu

Léto se už rozjíždí a s ním také pohodové posezení v pergole, na terase anebo v podstatě v jakékoli části zahrady či sadu. Se vším tím požitkem ale bohužel souvisí i některé negativní záležitosti. Ano, na mysli máme otravný a bohužel všudypřítomný hmyz. Jen si vzpomeňte, kdy vás naposled bodl komár, nebo si na vaší krvi smlslo klíště? Právě z toho důvodu se vyplatí vsadit na efektivní ochranu jak před lezoucím, tak i poletujícím hmyzem. Jak na ni? Čtěte dál, prozradíme vám to.

Sázka na hmyz odpuzující rostliny

Nejprve vás asi napadnou nějaká ryze přírodní opatření. Mnohdy postačí dát do blízkosti vašeho posezení nějaké rostliny, jež hmyz dokážou odpudit. Jako přírodní repelent působí máta, bazalka, případně také muškáty či celá řada krásných afrikánů. Volit můžete i levanduli, nicméně při jejím kvetení se setkáte se spoustou včel. Proti komárům dokáže působit i obyčejný česnek. Ten pak zároveň slouží jako elegantní dekorace třeba do pergoly rustikálnějšího charakteru. Výborně proti hmyzu působí i některé oleje a zapomenout nelze ani na citronelu, tedy citronovou trávu.

Sledujte účinné látky prodávaných repelentů

Jestliže se rozhodnete nakoupit konkrétní přípravky, přečtěte si přesně, jaké látky obsahují. Tradičně se u nich objevuje látka označovaná jako DEET. Ta se aplikuje jak na oblečení, tak i na kůži a hmyz odpudí. Jen může poškodit umělé materiály oděvů. Jestliže sháníte repelent pro děti od 2 let, pak bude obsahovat nejspíše látku Icaridin. Jinak se lze setkat i s látkou IR3535, které je z hlediska odpuzení naprosto spolehlivá.

Repelenty

Správná aplikace repelentu

Víte, jak správně repelent aplikovat? Nastříkat by se měl buď přímo na kůži, anebo oblečení. Pozor je nezbytné dát hlavně na vdechnutí a nastříkání do očí. Chcete-li ošetřit i obličej, nastříkejte si nejprve malé množství na ruku a poté roztírejte. Repelent bude i tak účinný.

A kde přírodní repelenty sehnat? Třeba u společnosti Topvet na webu topvet.cz.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *